بین‌المللی

مسکو انتقال نظامیان آمریکا و ناتو به اروپا را شدیدا محکوم می‌کند

معاون سفیر روسیه در سازمان ملل با انتقاد شدید از اعزام نیروهای غربی به شرق اروپا، اعلام کرد که تنها راه حل و فصل بحران اوکراین، پایبندی به تعهدات مینسک است.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از ریانووستی، «دیمیتری پولیانسکی» معاون سفیر روسیه در سازمان ملل اعلام کرد که مسکو اعزام و استقرار ارتش ایالات متحده و متحدانش در شرق اروپا را بشدت محکوم می‌کند و این گامی در مسیری اشتباه است که می‌تواند منجر به ایجاد بحران شود.

وی تاکید کرد: ما معتقدیم که اینها گام‌هایی در مسیر اشتباه است که به جای خنثی کردن وضعیت، منجر به تشدید اوضاع شده و می‌تواند شرایطی بحرانی را ایجاد کند که همه ما دوست داریم از آن اجتناب کنیم.

پولیانسکی همچنین در ادامه و با اشاره به تنش زایی غربی‌ها در منطقه گفت: غرب ممکن است در حال تدارک اقدامی تحریک آمیز در «دونباس» باشد تا سپس مسکو را به تهاجم به اوکراین متهم کند.

وی افزود: من چنین سناریویی را رد نمی‌کنم، می‌توان آن را در تشنج بی اساسی که پیرامون حضور نیروهای ما در قلمرو خودمان ایجاد شده است، ردیابی کرد.

معاون سفیر روسیه در سازمان ملل در بخش دیگری از سخنان خود و در پاسخ به سوالی مبنی بر پاسخ روسیه به غرب در بحران کنونی گفت که پاسخ نظامی-فنی روسیه به غرب هنوز مسئله‌ای فرضی است و مسکو از هر فرصتی برای دستیابی به توافقات استفاده می‌کند.

پولیانسکی همچنین با تاکید بر اینکه تنها راه برای حل و فصل مناقشه اوکراین اجرای تعهدات پیمان مینسک توسط کی یف است، گفت: ما معتقدیم که اوکراین راهی جز اجرای توافقات مینسک مصوب شورای امنیت سازمان ملل ندارد و در جلسه ۱۷ فوریه (۲۸ بهمن) (که قرار است نشست شورای امنیت سازمان ملل در به مناسبت هفتمین سالگرد توافقات مینسک برگزار شود) بر این امر پافشاری خواهیم کرد.

غربی‌ها و در رأس آنها آمریکا، روسیه را به آماده شدن برای حمله به اوکراین متهم می‌کنند. مسکو اما با رد این اتهامات واشنگتن و ناتو مسبب بروز تنش‌ها در شرق اروپا می‌داند، چرا که گسترش ناتو به سمت شرق از خطوط قرمز کرملین است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا