بین‌المللی

پنتاگون: وزرای دفاع آمریکا و روسیه رایزنی کردند

به دنبال رایزنی لاوروف و بلینکن، پنتاگون با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وزرای دفاع آمریکا و روسیه نیز امروز پیرامون افزایش نیروها در کریمه نزدیک کشور اوکراین گفتگو کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه و لوید آستین همتای آمریکایی وی امروز شنبه با یکدیگر رایزنی تلفنی کردند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در این خصوص اعلام کرد که وزرای دفاع آمریکا و روسیه در تماسی تلفنی درباره «افزایش نیروهای روسیه در کریمه و در نزدیکی اوکراین» با یکدیگر گفتگو کردند.

در بیانیه پنتاگون در این خصوص آمده است که طرفین درباره تعداد نیروهای روسیه در خاک این کشور نزدیک مرز اوکراین نیز گفتگو کرده اند.

«آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا نیز ساعاتی پیش اعلام کرد که با «سرگئی لاوروف» همتای روس خود پیرامون مناقشه اوکراین گفتگو کرده است.

بر اساس اعلام خبرگزاری اسپوتنیک، «بلینکن» در گفتگوی تلفنی با «لاوروف» بدون اشاره به تنش آفرینی های محور غربی علیه مسکو گفت که راه حل دیپلماتیک برای بحران اوکراین هنوز در دسترس است!

وزیر خارجه آمریکا اضافه کرد: واشنگتن از مسکو می خواهد تنش زدایی کند و در گفتگوها با حسن نیت شرکت کند.

«سرگئی لاوروف» نیز در این رایزنی تلفنی از ادعاهای غرب مبنی بر اینکه مسکو در حال برنامه ریزی برای حمله نظامی به اوکراین است، به شدت انتقاد و این ادعاها را «کارزار تبلیغاتی از سوی غرب با اهداف تحریک آمیز» توصیف کرد.

آمریکا مدعی شده که ممکن است تا چهارشنبه این هفته، روسیه به اوکراین حمله کند؛ ادعایی که مسکو آن را قویاً تکذیب می‌کند.

همزمان، بیم آن می‌رود که واشنگتن برای گرفتار کردن پای مسکو در دام این جنگ ناخواسته و اعمال تحریم‌های شدید علیه روسیه، حملاتی ساختگی را در اوکراین تدارک ببیند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا