بین‌المللی

جنگنده‌های اف-۲۲ آمریکا در امارات مستقر شدند

آمریکا در حالی به اسم دفاع از شرکای منطقه‌ای، جنگنده‌های اف- ۲۲ خود را در ابوظبی مستقر کرده است که همچنان از محکوم کردن تجاوز ائتلاف سعودی به یمن طفره می‌رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، اسکادرانی از جنگنده‌های اف -۲۲ آمریکا از دیروز شنبه در پایگاه «الظفره» ابوظبی مستقر شده‌اند.

ادعا می‌شود که این اقدام نشانه‌ای از حمایت‌های همه جانبه آمریکا از امارات است که طی هفته‌های گذشته به دلیل فتنه انگیزی در جنگ یمن، هدف حملات موشکی انصارالله بوده است.

بنا بر ادعای نیروی هوایی آمریکا، استقرار جنگنده‌های نسل پنج اف -۲۲ در الظفره، در پی هماهنگی‌های انجام شده میان «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا و «محمد بن زاید آل نهیان» ولیعهد ابوظبی انجام شده است.

مقامات آمریکایی اطلاعاتی در مورد تعداد جنگنده‌های اف -۲۲ اعزامی به امارات اعلام نکرده‌اند. به ادعای «گرگوری گیوت» فرمانده بخش خاورمیانه نیروی هوایی آمریکا، اعزام این جنگنده‌ها توان دفاعی متحدان منطقه‌ای واشنگتن را تقویت می‌کند و به طرفین به زعم او دخیل در بی‌ثباتی منطقه این پیام را می‌دهد که آمریکا و شرکای آن به صلح و ثبات پایبند هستند.

ایالات متحده آمریکا طی ۷ سال جنگ فرسایشی علیه یمن یکی از پشتوانه‌های اصلی فروش انواع تسلیحات سبک و سنگین به ائتلاف سعودی و شعله ور نگاه داشتن آتش جنگ با یمن بوده است.

با وجود انتشار گزارش‌های ماهانه از سوی سازمان‌های حقوق بشری مانند سازمان عفو بین‌ الملل مبنی بر کشته شدن تعداد قابل توجهی از غیر نظامیان یمن، به دلیل شیوع وبا، قحطی، کمبود دارو و حملات مداوم سعودی، آمریکا همچنان نسبت به وقوع فجایع انسانی در این کشور موضع سکوت در پیش گرفته است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا