بین‌المللی

تحرکات نظامی آمریکا در مرزهای روسیه غیرقابل توجیه است

وزیر دفاع روسیه در جریان دیدار با رئیس جمهور این کشور، گفت: تحرکات نظامی آمریکا در مرزهای روسیه نامفهوم و غیرقابل توجیه است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه امروز دوشنبه نشستی را با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور این کشور برگزار کرد. وی در جریان این نشست گزارشی را در خصوص تحرکات نظامی آمریکا در مرزهای روسیه به پوتین ارائه داد.

بر اساس این گزارش، وزیر دفاع روسیه در جریان دیدار مذکور تصریح کرد: فعالیت‌های نظامی آمریکا در مرزهای روسیه نامفهوم و غیر قابل توجیه است. وی گفت: اخیراً یک زیردریایی خارجی در آب‌های منطقه‌ای روسیه مشاهده شد اما نیروی دریایی روسیه آن را از محدوده خود بیرون راندند.

این مقام روسی اظهار داشت: به احتمال فراوان زیردریایی خارجی که مشاهده شد متعلق به ایالات متحده آمریکا بوده است. این زیردریایی به آب‌های منطقه‌ای روسیه نفوذ کرده بود. ما با اتخاذ تدابیر مناسب اقدام به اخراج آن از آب‌های منطقه‌ای خود کردیم.

شویگو خطاب به پوتین گفت: واقعیت این است که فعالیت‌ها و تحرکات نظامی ایالات متحده آمریکا در مرزهای روسیه به مسأله ای غیر قابل فهم تبدیل شده است. طبیعتاً این تحرکات و فعالیت‌ها توجیهی ندارند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا