بین‌المللی

نیویورک تایمز؛ آمریکا مقر «سیا» را موقتا از کی یف به جای دیگری منتقل کرد

روزنامه نیویورک تایمز به نقل از برخی منابع گزارش داد که در پی انتقال سفارت واشنگتن در کی یف به شهری در غرب اوکراین، مقر سازمان سیا در این کشور نیز موقتا به مکان دیگری منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی به نقل از منابع آگاه نوشت که مقامات آمریکایی به طور موقت کارمندان سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده (سیا) را از کی یف جابجا کرده اند.

طبق گزارش این منابع در این زمینه، مقر سیا روز سه شنبه به طور موقت از کی یف منتقل شد. نیویورک تایمز یادآور شد که این اقدام پس از انتقال سفارت آمریکا در اوکراین به طور موقت از کی یف به «لویو» (شهری در غرب اوکراین و نزدیک مرز لهستان) انجام شده است.

نیویورک تایمز مکان جدید مقر سازمان سیا در اوکراین را مشخص نکرده است. طبق گفته منابع مذکور، جابجایی کارمندان سیا ممکن است جمع آوری اطلاعات درباره فعالیت های ادعایی روسیه در قبال اوکراین را پیچیده کند.

مسکو ضمن رد ادعاهای غرب درباره آماده شدن روسیه برای حمله به اوکراین، بارها گفته است که روسیه حق جابجایی نیروها را در داخل خود دارد و تاکید کرده است که مسبب تنش زایی در این منطقه، آمریکا و بویژه ناتو هستند که با افزایش فعالیت نظامی خود در نزدیکی مرزهای روسیه، امنیت ملی مسکو را تهدید کرده‌اند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا