بین‌المللی

دیلی تلگراف: پوتین در ماجرای اوکراین نقاط ضعف غرب را افشا کرد

روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف با اشاره به بحران اوکراین اعلام کرد پوتین می تواند نوعی از پیروزی را اعلام کند چرا که نقاط ضعف غرب و اختلافات موجود در درون اتحادیه اروپا را افشا کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف در مقاله‌ای نوشت: ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در ماجرای اوکراین نقاط ضعف غرب و اختلافات موجود در درون اتحادیه اروپا را افشا کرد.

این روزنامه نوشت: رهبران اروپایی در برابر بحران اوکراین به شکل ناامید کننده‌ای از هم جدا و پراکنده شدند؛ برخی از آنها سیاست مماشات در برابر مسکو را در پیش گرفتند و برخی دیگر به دنبال حمایت از حق تعیین سرنوشت اوکراین بودند.

دیلی تلگراف تاکید کرد: آمریکا بیانیه‌های محکمی صادر کرد اما آمادگی انجام کار و اقدامی را نداشت و صرفاً از تحریم‌های ویرانگری علیه روسیه سخن می‌گفت که مسکو به صراحت اعلام کرد از این تحریم‌ها هراسی ندارد.

این روزنامه اعلام کرد: پوتین می‌تواند نوعی از پیروزی را اعلام کند چرا که علاوه بر ایجاد نوعی واگرایی در بین کشورهای غربی به نظر نمی‌رسد که چشم اندازی برای پیوستن اوکراین به ناتو در آینده قابل پیش بینی باشد.

دیلی تلگراف در پایان نوشت: حتی اگر اکنون بتوان از درگیری جلوگیری کرد، چه چیزی کرملین را از تکرار مجدد این بازی باز می‌دارد؟

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا