گوناگون

اخذ تعهد وفاداری به “الگوی انقلاب اسلامی” از پژوهشگر مهمان در برنامه صدا و سیما

برای برنامه ای دعوت شده و عوامل گفتند در جواب سوال ما شما فلان چیزها را باید بگویید، گفتم همین ها را یاد آبدارچی تان بدهید تا برایتان بگوید، خداحافظ! و دیگر هیچ دعوتی از تلویزیون را نپذیرفتم!”

خبرگزاری هرانا – محمد رحمانی نویسنده و پژوهشگر که توسط صدا و سیما برای برنامه تلویزیونی “بدون توقف” دعوت شده بود، از اخذ تعهد کتبی قبل از ضبط برنامه توسط عوامل برنامه خبر داد. در برگه تعهد از مهمان برنامه خواسته شده در صحبت‌های خود به “الگوی انقلاب اسلامی” وفادار باشد و در رابطه با برنامه و مسئولان آن در فضای مجازی و اجتماعات چیزی نگوید.

وی با انتشار پستی در صفحه شخصی خود نوشت: “قبل از ضبط برنامه یکی از عوامل دو برگ کاغذ جلویم گذاشت و گفت امضا کن یک برگ که اطلاعات کامل هویتی، تحصیلاتی و … بود. اما برگ دیگر تعهد عجیبی بود که تضمین می خواست به «الگو انقلاب اسلامی» وفادار باشم و در رابطه با برنامه در فضای مجازی و اجتماعات نگویم و اگر هم برنامه کلا پخش نشد جای اعتراض ندارم! خلاصه که گفتم امضا نمی کنم و گفتند پس نمی شود و بعد چند ساعت معطلی برگشتم منزل!”

وی در ادامه نوشت: “یکی از دوستانم که سالهای سال به عنوان استاد در بالاترین سطوح کار علمی و تخصصی کرده، می‌گفت برای برنامه ای دعوت شده و عوامل گفتند در جواب سوال ما شما فلان چیزها را باید بگویید، گفتم همین ها را یاد آبدارچی تان بدهید تا برایتان بگوید، خداحافظ! و دیگر هیچ دعوتی از تلویزیون را نپذیرفتم!”

آقای رحمانی به برنامه بدون توقف در شبکه ۳ صدا و سیما با موضوع رضا شاه دعوت شده بود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا