بین‌المللی

انتقاد آفریقای جنوبی از سیاست آپارتاید اسرائیل علیه فلسطینیان

وزیر خارجه آفریقای جنوبی در سخنانی از سیاست آپارتایداسرائیل علیه فلسطینیان به شدت انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از عربی ۲۱، «نالیدی باندور» وزیر خارجه آفریقای جنوبی در سخنانی در پارلمان این کشور، اسرائیل را به دلیل تجاوزات علیه فلسطینیان و اجرای سیاست آپارتاید علیه آن‌ها، مورد انتقاد قرار داد.

بر اساس این گزارش، باندور گفت که آفریقای جنوبی به زودی اقدامات مستقیمی را علیه اقدامات و سیاست‌های تبعیض نژادی اسرائیل انجام خواهد داد. وی تصریح کرد: ما یکی از مخالفان سرسخت عضویت اسرائیل در اتحادیه آفریقا بودیم.

این مقام آفریقای جنوبی یادآور شد: رژیم اسرائیل در اراضی فلسطینیان مرتکب اشغالگری می‌شود. گفتنی است، این سخنان پس از آن مطرح شد که پیشتر سازمان عفو بین‌الملل با انتشار گزارشی، اعلام کرد که اسرائیل از زمان تأسیس تاکنون یک رژیم آپارتاید و نژادپرست بوده است.

چندی پیش نیز شماری از نمایندگان پارلمان اردن بیانیه مشترکی را علیه اسرائیل و سلسله اقدامات خصمانه آن علیه فلسطینیان در اراضی اشغالی صادر کردند. نمایندگان اردنی در بیانیه خود خطاب به «عبدالکریم الدغمی» رئیس این پارلمان خواستار آپارتاید خواندن اسرائیل همسو با گزارش اخیر سازمان عفو بین‌الملل شدند.

در بیانیه نمایندگان پارلمان اردن آمده است: با توجه به جنایات بی‌وقفه اسرائیل علیه ملت فلسطین اعم از قتل و کشتار، کوچاندن اجباری، ادامه محاصره غزه و یهودی‌سازی بیت‌المقدس، خواستار آن هستیم که رژیم اشغالگر اسرائیل به عنوان رژیم آپارتاید معرفی شود؛ کما اینکه پیشتر سازمان عفو بین‌الملل چنین اقدامی را انجام داده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا