حقوق بشر

در چهارمین سال حبس؛ فرهاد میثمی در پرونده جدید تفهیم اتهام شد

پرونده‌سازی در زندان

اتهام مطروحه علیه وی با استناد به انتشار یادداشت های منتسب به او در فضای مجازی، “تبلیغ علیه نظام” عنوان شده است.

خبرگزاری هرانا – فرهاد میثمی، فعال مدنی که چهارمین سال دوران محکومیت خود را در زندان رجایی شهر کرج سپری میکند، با گشایش پرونده جدید روبرو و روز پنجشنبه ۲۸ بهمن ماه در شعبه ۱ بازپرسی دادگاه انقلاب کرج، تفهیم اتهام شد.

آقای میثمی که چهارمین سال از دوران محکومیت خود را بدون حتی یک روز مرخصی سپری می‌کند، روز پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۴۰۰، به شعبه ۱ بازپرسی دادگاه انقلاب کرج، احضار و تفهیم اتهام شد. اتهام مطروحه علیه وی با استناد به انتشار یادداشت های منتسب به او در فضای مجازی، “تبلیغ علیه نظام” عنوان شده است.

فرهاد میثمی، در تاریخ ۹ مرداد ۹۷ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی از بابت “اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور” به ۵ سال حبس، به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۱ سال حبس و همچنین ۲ سال محرومیت از عضویت در احزاب و گروه‌های سیاسی و اجتماعی، فعالیت در فضای مجازی، رسانه‌ها، مطبوعات و خروج از کشور محکوم شد.

با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی در پرونده ایشان، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور” در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

آقای میثمی در تاریخ ۱۸ آبان ۹۸، به صورت ناگهانی از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا