ورزشی

درخشش ملی پوش سابق کشتی ایران در تورنمنت بلغارستان

ملی پوش سابق کشتی فرنگی ایران در نخستین حضور خود در تیم ملی صربستان، به مدال طلای تورنمنت بلغارستان رسید.

به گزارش ایسنا، علی ارسلان ملی پوش سابق کشتی فرنگی ایران در نخستین حضور خود در تیم ملی صربستان، با شکست قاطع تمامی رقبای خود به مدال طلای تورنمنت بلغارستان رسید و مدال طلای سال گذشته را اینبار برای صربستان تکرار کرد.

ارسلان در دور نخست وزن ۷۲ کیلوگرم این رقابت ها، با نتیجه قاطع ۱۱ بر صفر مقابل راهول از هند به برتری رسید.

وی سپس در مرحله یک هشتم نهایی مقابل میت نمس دارنده مدال های برنز جهان ۲۰۱۹ و طلای اروپا ۲۰۲۱ از صربستان با نتیجه قاطع ۶ بر صفر پیروز شد و به یک چهارم نهایی رسید.

ارسلان در این مرحله مقابل علیرضا عبدولی از ایران با نتیجه ۹ بر صفر به برتری رسید و در نیمه نهایی نیز برابر اوتار ابولادزه از گرجستان با نتیجه ۸ بر ۳ پیروز شد و مقتدرانه راهی فینال شد. ابولادزه پیش از شکست مقابل ارسلان، در مرحله یک هشتم نهایی برابر راماز زویدزه دارنده مدال برنز جهان ۲۰۲۱ و پنجم المپیک توکیو از گرجستان با نتیجه ۴ بر یک صاحب پیروزی شده بود.

ارسلان در دیدار نهایی نیز مقابل رابرت فریچ دارنده مدال نقره زیر ۲۳ سال جهان ۲۰۱۷ از مجارستان با نتیجه قاطع ۸ بر صفر به برتری رسید و صاحب مدال طلا شد تا در نخستین رویداد معتبر پس از پیوستن به تیم صربستان، برای این کشور صاحب عنوان قهرمانی شود.

ارسلان سال گذشته نیز برای ایران در این تورنمنت در وزن ۷۲ کیلوگرم صاحب مدال طلا شد و پس از آن نیز در تورنمنت صربستان به مدال طلا رسید اما فرصتی برای حضور در تیم ملی پیدا نکرد و در نهایت در اعتراض به تصمیمات کادر فنی تیم ملی ۲ ماه پیش به تابعیت صربستان درآمد.

ارسلان قرار است اوایل فرودین سال آینده در رقابت های قهرمانی اروپا برای صربستان به میدان برود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا