جوانان

تجمع سراسری معلمان در ده‌ها شهر؛ بازداشت دست‌کم ۱۵ معلم

بسیاری از معلمان روز شنبه بار دیگر در ده‌ها شهر ایران دست به تجمع زدند. بر اساس گزارش‌ها، تجمع فرهنگیان در برخی از شهرها با برخورد خشن ماموران امنیتی و بازداشت دست‌کم ۱۵ نفر از معلمان همراه شد…..

بر اساس تصاویر و ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، شمار زیادی از معلمان روز شنبه ۳۰ بهمن (۱۹ فوریه) در ده‌ها شهر از جمله اندیمشک، نقده، شهرکرد، جوانرود، یزد، اراک، کوهدشت، کرمانشاه، ایلام، سنندج، همدان، اهواز، لنگرود، کرمان، زرین‌دشت، سمیرم، شوشتر، اردبیل، اصفهان، سقز و زیویه، ایلام، مریوان، بابلسر و البرز در مقابل اداره آموزش و پرورش این شهرها به تجمع اعتراضی دست زدند.

این تجمع‌ها در پی فراخوان ”شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران” برگزار شد.

آن گونه که کانال تلگرامی این شورا خبر داده، تجمع معلمان در شماری از شهرها با ”سرکوب شدید” و ”خشونت‌آمیز” نیروهای امنیتی مواجه شده است.

از جمله به نوشته این کانال، بیش از ۱۵ معلم در کرج، توسط نیروهای امنیتی، پلیس و لباس شخصی‌ها بازداشت شدند.

به گزارش دویچه وله، شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران از شبنم بهارفر، آزاده مختاری، زهرا آجرلو، جمشیدی، سالمی و شهریاری به عنوان شماری از معلمان بازداشت‌شده یاد کرده است.

روح‌الله مردانی نیز دیگر معلمی است که در مقابل اداره آموزش و پرورش شهرستان دلفان در استان لرستان بازداشت شده است.

به نوشته فعالان صنفی، در شماری از شهرها، ”جو امنیتی” برقرار شده است.

بر اساس گزارش‌ها، تجمع معلمان معترض در بسیاری از شهرها در هوای نامساعد و زیر بارش برف و باران برگزار شده است.

تجمع‌کنندگان با سردادن شعارهایی همچون ”از تهران تا خراسان معلمان در زندان” و ”معلم زندانی آزاد باید گردد”، خواستار آزادی همکاران زندانی خود شدند.

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا