حقوق بشر

بازداشت پدر و برادر فرزاد انصاری‌فر، از قربانیان اعتراضات آبان ۹۸

روز شنبه ۳۰ بهمن‌ماه، امین انصاری‌فر، پدر فرزاد بازداشت و به زندان بهبهان منتقل شد و امروز یکشنبه ۱ اسفند، آرمان انصاری‌فر، برادر فرزاد را مقابل منزل‌شان بازداشت کرده‌اند و به بازداشتگاه اطلاعات انتظامی بهبهان برده‌اند.

کلمه – پدر و برادر فرزاد انصاری‌فر، از قربانیان اعتراضات آبان ۹۸ بازداشت شدند. اتهام پدر، گواهی و دادخواهی در «دادگاه بین‌المللی آبان» است. امین انصاری‌فر در آن دادگاه نمادین گفته بود که شکایت او در داخل کشور به هیچ جا نرسیده و حتی دخترش را که پیگیر پرونده قتل برادرش بود یک هفته زندانی کردند.

بنابر خبر رسیده به کلمه، روز شنبه ۳۰ بهمن‌ماه، امین انصاری‌فر، پدر فرزاد بازداشت و به زندان بهبهان منتقل شد و امروز یکشنبه ۱ اسفند، آرمان انصاری‌فر، برادر فرزاد را مقابل منزل‌شان بازداشت کرده‌اند و به بازداشتگاه اطلاعات انتظامی بهبهان برده‌اند.

فعالان حقوق بشر بارها هشدار داده‌اند در شرایطی که همه راههای دادخواهی در داخل کشور بسته است و قوه قضائیه به عنوان ابزار نیروهای امنیتی عمل می‌کند حق طبیعی خانواده‌های قربانیان است که در مجامع بین‌المللی شکایت خود را پیگیری کنند. جمهوری اسلامی تا کنون هیچ آمار رسمی از کشته‌شدگان اعلام نکرده و با سرکوب و ارعاب و بازداشت خانواده‌ها، راه پیگیری حقوقی را بر آنها بسته است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا