بین‌المللی

پوتین استقلال دونتسک و لوهانسک را برسمیت می‌شناسد

رئیس جمهور روسیه به سران کشورهای اروپایی اعلام کرده که استقلال دو منطقه خودمختار دونتسک و لوهانسک را برسمیت می‌شناسد.

به گزارش خبرگزاری فارس، کاخ کرملین روسیه خبر داد که «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه به رئیس جمهور فرانسه و صدر اعظم آلمان اعلام کرده که به زودی با امضای حکمی استقلال دو منطقه لوهانسک و دونتسک در شرق اوکراین را برسمیت می‌شناسد.

بر اساس اعلام کرملین، ماکرون و شولتز از اقدام پوتین در برسمیت شناختن دونتسک و لوهانسک ابراز نامیدی کردند اما گفتند که آماده ادامه مذاکرات هستند.

در همین زمینه، رسانه‌های روسی اعلام کردند که رئیس جمهور روسیه تا دقایقی دیگر، سخنرانی تلویزیونی خواهد داشت.

رسانه‌های روسیه از شنیده شدن صدای انفجار در اطراف منطقه خودمختار لوهانسک در شرق اوکراین خبر دادند.

خبرنگار شبکه الجزیره نیز از انفجارهای شدید در مناطق شمالی و غربی منطقه خودمختار دونتسک در شرق اوکراین خبر داد. ارتش اوکراین نیز مدعی شده که چهار نظامی این کشور در نتیجه گلوله باران‌هایی که از سوی افراد مسلح در دونباس روی داده،‌ مجروح شدند.

پیشتر نیروهای مسلح روسیه نیز گزارش داده بودند که به سمت یک «گروه خرابکار و شناسایی اوکراینی» که قصد ورود غیرقانونی به روسیه را داشتند، آتش گشوده‌ و پنج نظامی را کشته و خودروهای آن‌ها را منهدم کرده‌اند.

اوایل ماه میلادی جاری واشنگتن گفت که معتقد است روسیه در تلاش است تا یک حادثه “پرچم دروغین” را ترتیب دهد تا بهانه‌ای برای حمله به اوکراین ایجاد کند. کرملین به طور مداوم این اتهامات را رد کرده و سخنگوی آن، دیمیتری پسکوف گزارش‌های اطلاعاتی منتشر شده توسط ایالات متحده را به عنوان “جنون تبلیغاتی” محکوم کرده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
sedayemardomdotnet@

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا