بین‌المللی

نماینده چین: تمامی طرفهای مربوط به مسئله اوکراین را به خویشتنداری دعوت می‌کنیم

نماینده دائم چین در سازمان ملل در نشست فوق العاده شورای امنیت از همه طرفها خواست که درباره تحولات وضعیت اوکراین به گفتگو و رایزنی ادامه دهند و خویشتندار باشند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، «ژانگ ژون» نماینده دائم چین در سازمان ملل در نشست شورای امنیت درباره اوضاع اوکراین اعلام کرد که در حال حاضر تمامی طرف‌ها باید خویشتنداری پیشه کنند و از اقداماتی که باعث تشدید بحران می‌شود دوری کنند.

وی در ادامه تمامی طرف‌ها را به ادامه گفتگو و رایزنی و ایجاد راه حلی معقول دعوت کرد، راه حلی که مسائل مورد اهتمام تمامی طرف‌ها را در بر بگیرد و بر اساس برابری و احترام متقابل باشد.

گفتنی است که شورای امنیت سازمان ملل صبح امروز سه شنبه در پی به رسمیت شناختن استقلال دونتسک و لوهانسک از سوی روسیه، یک نشست اضطراری برگزار کرد.

این در حالی است که دبیرکل سازمان ملل متحد هم پیش از این به اقدام روسیه در به رسمیت شناختن استقلال دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین واکنش نشان داد.

«آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل در بیانیه‌ای گفت که این تصمیم روسیه نقض حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین است و با منشور سازمان ملل مغایرت دارد.

گوترش همچنین حل و فصل نزاع در شرق اوکراین به صورت مسالمت آمیز و در چارچوب توافقنامه‌های مینسک را خواستار شد.

گفتنی است که رئیس جمهور روسیه شامگاه دوشنبه در سخنانی گفت که اوضاع در منطقه دونباس در شرق اوکراین به مرحله بحرانی و دشواری رسیده است. ولادیمیر پوتین افزود: تصمیم گرفتیم فوراً استقلال دو منطقه دونتسک و لوهانسک را به رسمیت بشناسیم.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
sedayemardomdotnet@

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا