جوانان

هشدار سازمان ملل نسبت به گرسنگی ۱۳ میلیون یمنی: کودکان برای غذا گدایی می‌کنند

رئیس آژانس غذای سازمان ملل هشدار داد که ۱۳ میلیون یمنی به دلیل طولانی شدن درگیری‌ داخلی و کمبود بودجه برای کمک‌های بشردوستانه به سمت «گرسنگی شدید» می‌روند….

دیوید بیزلی در گفت‌وگو با آسوشیتدپرس گفت که یمن در وضعیت بسیار بدی قرار دارد و بیش از ۴۰ درصد از جمعیت به منابع غذایی از برنامه جهانی غذا متکی هستند.

بیزلی که از صنعا پایتخت یمن صحبت می‌کرد، گفت: «ما از یک کشور ۳۰ میلیونی به ۱۳ میلیون نفر کمک غذایی می‌کنیم و پولمان تمام می‌شود.»

وی تصریح کرد که از زمان شیوع کووید-۱۹، افراد بیشتری در سطح جهان با خطر گرسنگی مواجه شده‌اند که فشار زیادی بر برنامه جهانی غذا وارد می‌کند.

وی افزود که اکنون ۲۸۵ میلیون نفر در سراسر جهان با خطر گرسنگی مواجه هستند که رسیدگی به نیازهای یمن را دشوارتر می‌کند.

بیزلی گفت: «برنامه جهانی غذا مجبور شد به دلیل کمبود بودجه، سهمیه هشت میلیون یمنی را به نصف کاهش دهد.»

طبق گزارش آژانس غذای سازمان ملل، حدود ۸۱۱ میلیون نفر در سراسر جهان غذای کافی ندارند و تخمین زده می‌شود که ۴۵ میلیون نفر در ۴۳ کشور جهان در معرض قحطی باشند.

بیزلی گفت که برنامه جهانی غذا به ۹ میلیارد دلار اضافی برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده برای کمک‌های غذایی در سراسر جهان نیاز دارد.

این مقام سازمان ملل تاکید کرد با ۴۳۰ تریلیون دلار ثروت در جهان امروز، نباید حتی یک کودک در هیچ کجای زمین بمیرد.»

یمن از سال ۲۰۱۴ درگیر جنگ داخلی بوده است.

بیزلی گفت: «این کودکان و خانواده‌ها هستند که در یمن بهای جنگ را پرداخته‌اند. زمان پایان جنگ رسیده است. در حال حاضر چیزی که می‌بینم کودکان و خانواده‌هایی هستند که برای غذا گدایی می‌کنند.»

یورو نیوز

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا