اجتماعی

بازهم سنگ‌پرانی در اتوبان

با توجه به اتفاقـات چند روز پیش، ظاهرا سنگ‌پرانی در اتوبان‌های تهران در حال تبدیل به یک امر غیرانسانی و خطرناک شده است و با توجه به اتفاقات یک ماه گذشته، پلیس و نیروهای امنیتی باید هرچه سریع‌تر فکری به حال این معضل جدی نمایند.

آرمان ملی: در شرایطی که روز گذشته پلیس تهران بزرگ از شناسایی عاملان سنگ‌پراکنی به تعدادی از خودروهای عبوری در بزرگراه غدیر تهران خبرداد که ماموران پلیس روز ۲۳ دی از بازداشت مردی خبر دادند که با پرتاب سنگ و تکه‌های بلوک سیمانی به خودروهای عبوری در بزرگراه نواب منجر به مرگ دو نفر، جراحت شش نفر و آسیب‌دیدگی هشت خودرو شده بود. یکی از این افراد خانم معلم ۴۰ ساله‌ای بود که موقع عبور از اتوبان نواب مورد اصابت بلوک سیمانی قرار گرفت و در دم جان خود را از دست داد. اعترافات این فرد تکان دهنده بود و او علت این اقدام را خالی‌ کردن کینه خود از شهروندان شهر بیان کرده و گفته بود:‌ « ‌می‌خواستم دل خودم را خالی کنم چون همه به من ظلم کردند. همین مردم در جامعه یک موقع‌هایی من را مسخره می‌کردند. می‌خواستند کتکم بزنند. اذیتم می‌کردند. من بلد نبودم از حق خودم دفاع کنم. من زبان دفاع از خودم را ندارم. من با کسی دشمنی نداشتم.

همین چند وقت پیش برای اولین بار برای دوستم شیرینی بردم اما شیرینی فروش سر من را کلاه گذاشت.» در همین رابطه حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ اعلام کرده بود که طی یک‌ ماه‌ و نیم دست‌کم ده نفر دیگر با همین اتهام در پایتخت بازداشت شده بودند.

این بار اتوبان غدیر

اما چند روز پیش نیز پیگیری پلیس برای شناسایی افرادی که خودروهای عبوری در بزرگراه غدیر تهران را با سنگ هدف گرفته‌اند و شماری از رانندگان خودروهای سنگین و سبک عبوری از این مسیر زخمی شده و خودروها خسارت دیده‌اند آغاز شده است. بر اساس این گزارش، دست‌کم پنج دستگاه خودروی سبک و سنگین در پی سنگ‌پرانی در بزرگراه غدیر، دچار خسارت مالی شده‌اند‌. سردار، رحیمی درباره اقداماتی که باید برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی انجام شود نیز گفت: بعد از اولین حادثه نگاه ما در حوزه گشت‌های انتظامی تغییر کرد و علاوه بر اقدامات انتظامی و ترافیکی، موضوع مراقبت از رفتار‌ها و افراد و اقدامات مشکوک در محور‌های بزرگراهی و پل‌ها و‌… نیز در دستور کار تمامی واحد‌های گشتی و حتی گشت‌های پلیس راهور قرار گرفت. ما دستورات جدیدی را صادر کردیم و مراقبت‌های ویژه‌ای از سوی گشت‌ها و ماموران ما در حال انجام است تا علاوه بر کار گشت انتظامی، نگاه مراقبتی و ایمنی هم در این مسیر‌ها وجود داشته باشد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا