اخبار

آخرین آمار ویروس کرونا در میهن ما؛ ۷۰۳۰۹۴۳ نفر مبتلا و ۱۳۶۳۹۰ نفر فوتی

رهبر جمهوری اسلامی در سخنانی سخیف که در ۱۹ دی‌ماه ۹۹ بیان کرد، ازجمله گفت: “ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی کرونا ممنوع است.” خامنه‌ای در بخش دیگری از همین سخنان که نشانگر بی‌اطلاعی کامل او از واکسن‌های موجود و دروغ‌پردازی‌های مضحکش دربارۀ هدف‌های پنهان در پشت واکسن‌ها بود، با اشاره به میزان تلفات روزانهٔ کرونا در آمریکا، افزود: “اگر کارخانه فایزر آنان می‌تواند واکسن درست کند، اول برای خودشان مصرف کنند. … شاید اینها می‌خواهند واکسن را روی ملت‌های دیگر آزمایش کنند.” سازمان بهداشت جهانی در همان هنگام و در واکنش به سخنان ولی فقیه رژیم، از زبان مایکل رایان، مدیر اجرایی برنامه فوریت‌های سلامت سازمان بهداشت جهانی، اعلام کرد: “این سازمان بارها تأکید کرده که کرونا را سیاسی نکنید و حالا هم می‌گوید لطفاً ماجرای واکسن را سیاسی نکنید.”….

با محکوم شدن  اظهارات نابخردانه و ضد مردمی علی خامنه‌ای و دیگر سران رژیم و دروغ‌پردازی و شارلاتانیسم آنان از سوی نیروهای مترقی در مورد “واکسن ایرانی” که گویا به‌وسیلهٔ سپاه درحال تهیه شدن بود، و به‌موازات آن‌ها به‌راه انداختن بازار سیاه فروش واکسن از سوی وابستگان رژیم،نیروهای مترقی و دلسوز به مردم و میهن  معتقد بودند که تنها با اعتراض‌های همگانی می‌توان رژیم را از سیاست‌های مخربش در این زمینهٔ حیاتی به‌عقب‌نشینی وادار کرد. ضرورت تهیه واکسن برای همهٔ مردم و تأمین مجانی آن برای همهٔ شهروندان ضرورتی بی‌چون‌وچرا، جزو حقوق مردم، و اقدامی درنگ‌ناپذیر است.  همۀ نیروهای آزادی‌خواه و مخالف دیکتاتوری حاکم را فرامی‌خواندند تا با همکاری و اتحاد با یکدیگر به تلاش مردم رنج‌دیده کشورمان برای بهبود زندگی‌شان یاری‌ برسانند. به‌ویژه درحال حاضر مقابلهٔ‌ حیاتی با همه‌گیری کرونا و دفاع از اولویت‌های سلامت همگانی را باید بی‌چون‌وچرا به هدفی ملّی تبدیل نمایند! دریغا عدم همکاری نیروهای مترقی میدان را برای سودجویان و دلالان باز می گذارد و خرافات ورزی از سوی حاکمان جهل و جنایت گسترش می یابد.

رویداد۲۴ می نویسد: از دیروز تا امروز ۷ اسفندماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۷ هزار و ۳۹ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۶۲۱ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران ویروس کرونا در کشور به ۷ میلیون و ۳۰ هزار و ۹۴۳ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۲۴ بیمار ویروس کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۶ هزار و ۳۹۰ نفر رسید.

خوشبختانه تا کنون ۶ میلیون ۶۱۶ هزار و ۶۳۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

سه هزار و ۹۶۶ نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۴۷ میلیون و ۸۷ هزار و ۷۴۳ آزمایش تشخیص ویروس کرونا در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۱۸۴ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۸۷ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۷۶ شهرستان در وضعیت زرد و یک شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا