بین‌المللی

فعالیت «راشاتودی» و «اسپوتنیک» در اتحادیه اروپا ممنوع می‌شود

رئیس کمیسیون اروپا از ممنوعیت فعالیت رسانه‌های روسی اسپوتنیک و راشاتودی در این اتحادیه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، «ارسولا ون در لین» رئیس کمیسیون اروپا روز یکشنبه از ممنوعیت فعالیت رسانه‌های روسی اسپوتنیک و راشاتودی در اتحادیه اروپا خبر داد.

وی در کنفرانس خبری مشترک با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که این اتحادیه فعالیت «ماشین رسانه‌ای کرملین» در اتحادیه اروپا را ممنوع می‌کند و دو رسانه راشا تودی و اسپوتنیک دیگر قادر به انتشار مطالب خود در این اتحادیه برای توجیه جنگ پوتین و ایجاد تفرقه در اتحادیه‌مان نخواهند بود».

رئیس کمیسیون اروپا اضافه کرد: «ما در حال توسعه ابزارهایی برای ممنوع کردن اطلاعات غلط و سمی در اروپا هستیم».

به گزارش فارس، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه صبح پنجشنبه گذشته در پاسخ به درخواست کمک نظامی سران منطقه جدایی‌طلب شرق اوکراین، دستور عملیات ویژه در منطقه دنباس را صادر کرد. بعد از آن، جنگنده‌ها، توپخانه‌ها و سامانه‌های موشکی ارتش روسیه، مواضع نظامی مختلفی از شرق تا غرب و شمال تا جنوب اوکراین را هدف قرار دادند.

در رویدادی مرتبط با اوکراین، «ولادیمیر پوتین»رئیس جمهور روسیه امروز با «سرگئی شویگو» وزیر دفاع و «گراسیموف» رئیس ستاد کل ارتش روسیه در خصوص وضعیت در اوکراین دیدار و گفت‌وگو کرد. او به وزارت دفاع روسیه دستور داد نیروهای بازدارنده اتمی در حالت آماده باش قرار بگیرند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا