گوناگون

خرید میوه در ایران دانه‌ای شد

مصطفی دارایی‌نژاد، رئیس اتحادیه بارفروشان تهران، از کاهش تقاضا برای خرید میوه در میان تمام اقشار خبر داد و گفت: «شرایط اقتصادی مردم به‌گونه‌ای است که دیگر توان خرید یک صندوق میوه را ندارند. طبقه مرفه کیلویی میوه می‌خرد و خرید میوه دهک‌های پایین هم دانه‌ای شده است.»….

این فعال صنفی کاهش خرید میوه را «واقعیتی تاسف‌بار» خواند و تاکید کرد: «دولتمردان باید به این موضوع توجه کنند که چرا میوه از سبد خانوارهای حذف شده است.»

کاهش تقاضا برای خرید میوه در حالی است که به گفته فعالان این صنف، در بازار کمبودی وجود ندارد؛ با این حال، دخالت‌های دولت به اسم «تنظیم بازار» افزایش قیمت میوه و کاهش قدرت خرید مردم را در پی داشته است.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران نیز با اشاره به این موضوع به خبرگزاری ایلنا گفت بخش خصوصی درصدد است کاری کند که دولت دیگر در سال آینده به بازار میوه ورود نکند چرا که به گفته او، دولت با سیاست‌هایی که در پیش می‌گیرد، نظم بازار را به هم می‌زند. او در ادامه از ورود روزانه ۲۰ هزار تن بار از ۱۵ اسفند خبر داد و افزود: «تردید نداشته باشید که قیمت بازار از قیمت میوه تنظیم بازاری دولت کمتر خواهد بود.»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا