بین‌المللی

سواستفاده آمریکا از قدرت؛ اعمال تحریم تخطی از حقوق بشر است

براساس گزارش نقض حقوق بشر آمریکا در سال ۲۰۲۱ که امروز منتشر شد آمریکا با سواستفاده از قدرت و تحریمT حقوق انسان ها را در دیگر کشورها نقض می‌کند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از خبرگزاری «شینهوا»ی چین،  براساس گزارشی که امروز از سوی دفتر اطلاعات شورای دولتی آمریکا منتشر شد این کشور همواره به دنبال قدرت طلبی، یکجانبه گرایی و مداخله گری بوده است و اغلب از قدرتی که منجر کشتار تعداد بسیار زیاد از غیرنظامی شده، استفاده کرده است.

جنگ های آمریکا تاکنون جان میلیون ها نفر را گرفته است. از آغاز قرن بیست و یکم آمریکا یک سری عملیات نظامی خارجی جهانی به اسم عملیات ضد تروریستی به راه انداخته است که منجر به مرگ یک میلیون انسان شده است.

براساس مطالعه “هزینه های جنگ ” که توسط موسسه «واتسن» در  امور بین الملل دانشگاه «براون» انجام شد این جنگ های ضد تروریسم آمریکا که در ۲۰ سال گذشته به راه انداخته شده موجب مرگ بیش از ۹۲۹ هزار نفر شده است. عملیات  ۲۰ ساله نظامی ارتش آمریکا در افغانستان موجب مرگ ۱۷۴ هزار نفر در این کشور  از جمله بیش از ۳۰ هزار غیرنظامی و مجروح شدن بیش از ۶۰ هزار نفر شده است.

این گزارش ضمن توصیف زندان «گوآنتانامو» به عنوان صحنه رسوایی شکنجه های مکرر، افزود: طبق گزارشی که پنل مستقل کارشناسان حقوق بشری تهیه کرده و توسط شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در بیانیه ۱۰ ژانویه ۲۰۲۲ منتشر شده است،  دو دهه بازداشت مستبدانه بدون برگزاری دادگاه در کنار شکنجه و رفتار بد تخطی از قوانین بین المللی حقوق بشر و لکه ننگی برای دولت آمریکاست.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا