جوانان

عدم استخدام معلمان حق‌التدریس به علت به کارگیری طلاب و تحصیل‌کرده‌های حوزه علمیه

طبق مصوبه مجلس، معلمان حق التدریسی پس از گذراندن دوره مهارت‌آموزی دانشگاه فرهنگیان باید به استخدام رسمی وزارت آموزش و پرورش درآیند ما حالا این وزارت‌خانه از تعهد خود شانه خالی می‌کند و بجای این معلمان، افراد دیگری را استخدام می‌کند که هویتشان مبهم است….

به گزارش رویداد ۲۴، معلمان حق‌التدریس با معیارهای مبهم و نامشخص آموزش و پرورش به سه گروه تقسیم شدند تا در سه مرحله وارد دانشگاه شوند و استخدام شوند. برای دو گروه اول حکم استخدامی آموزش و پرورش صادر شده اما با روی کار آمدن دولت جدید استخدام گروه سوم که ۱۲ هزار و ۸۰۰ هزار نفر هستند، متوقف شده است.

به گزارش رویداد۲۴ آموزش و پرورش به کارگیری چند هزار نفر دیگر که شامل برخی از آموزشیاران نهضت سوادآموزی، روحانیون (طلاب) و تحصیل‌کرده‌های حوزه علمیه، خانواده‌های ایثارگر و برخی دیگر با هویت مبهم را در قالب گروه چهار و پنج در دستور کار قرار داده است.

در این گزارش آمده که اخبار تایید نشده‌ای وجود دارد که آموزش و پرورش بر اساس فشارهای برخی لابی‌ها و حتی نفوذ برخی نماینده‌های مجلس اصرار دارد که همزمان با استخدام گروه سوم به استخدام گروه چهارم و پنجم اقدام کند. در حالی که سازمان امور استخدامی اعلام کرده برای استخدام گروه چهار و پنج بودجه و برنامه‌ای ندارد. در واقع حق التدریسی‌های گروه سوم ابزاری برای به‌کارگیری گروه‌های دیگر و اجبار سازمان امور استخدامی کشور برای استخدام آنها شده است.

براساس گفته‌های عضو کانون صنفی معلمان محمدرضا نیک‌نژاد، معلمان حق‌التدریس به صورت ساعتی تدریس می‌کنند و برای دریافت حداقل حقوق باید در هفته ۲۴ ساعت تدریس کنند. اما از آنجایی که هر ساعت کاری برای معلمان ۴۵ دقیقه محاسبه می‌شود، این مابه‌التفاوت، از حقوق معلمان حق‌التدریس کسر می‌شود.

این معلمان در روز تعطیل حقوق دریافت نمی‌کنند و دریافتی برخی از آنها به حدود یک میلیون تومان می‌رسد. بیمه معلمان حق‌التدریس نیز یک ماه کامل نیست و دولت حق بیمه ۱۵ روزه برای معلمان حق‌التدریس را پرداخت می‌کند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا