حقوق بشر

عدم رعایت اصل تفکیک جرائم؛ اعتصاب شکیلا منفرد در زندان قرچک ورامین

شکیلا منفرد، زندانی سیاسی محبوس در زندان قرچک ورامین، روز پنجشنبه ۱۲ اسفندماه دست به اعتصاب زد. اعتصاب خانم منفرد در پی بی توجهی مسئولان نسبت به تهدید شدن او توسط یکی از زندانیان جرائم عمومی و در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرائم صورت گرفته است.

خبرگزاری هرانا – اعتصاب خانم منفرد در اعتراض به عدم پاسخگویی و بی توجهی مسئولان در خصوص مورد تهدید قرار گرفتن وی توسط یکی از زندانیان جرائم عمومی و عدم رعایت اصل تفکیک جرائم صورت گرفته است.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گرفت: “یکی از زندانیان جرائم عمومی با درب قوطی کنسرو خانم منفرد را تهدید کرده و قصد ضرب و جرح وی را داشته است. به دلیل همین تهدیدات درب سالن مشاوره و دیگر سالن‌های زندان روز گذشته باز نشده است”.

شکیلا منفرد در تاریخ ۱۰ شهریورماه ۱۳۹۹، هنگام خروج از منزل توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به یکی از بازداشتگاه‌های سازمان اطلاعات سپاه در تهران منتقل شد. گفته می‌شود بازداشت این شهروند بدون ارائه حکم قضایی صورت گرفته بود. وی در تاریخ ۱۹ شهریورماه ۹۹ با پایان مراحل بازجویی به قرنطینه بند زنان زندان اوین منتقل و نهایتا در تاریخ ۲۴ شهریورماه با تودیع قرار وثیقه ۴۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات شکیلا منفرد، آرشام رضایی و محمد ابوالحسنی از بابت پرونده ای مشترک در تاریخ ۱ بهمن‌ماه ۹۹ در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. خانم منفرد پس از اتمام جلسه دادگاه توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و به زندان منتقل شد.

وی توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری از بابت اتهامات “فعالیت تبلیغی علیه نظام و توهین به مقدسات اسلام” به ۶ سال حبس تعزیری و ۴ ماه کار اجباری در جهاد کشاورزی محکوم شد. نهایتا شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران خانم منفرد را به ۴ سال و دو ماه حبس قطعی محکوم کرد.

شکیلا منفرد پیشتر نیز از بابت پرونده ای که در دوران حبس علیه او گشوده شده، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ۲ سال و ۸ ماه حبس تعزیری و پرداخت جزای نقدی محکوم شد.

خانم منفرد پیشتر در تاریخ ۱ شهریورماه به مرخصی اعزام و در تاریخ ۱۶ شهریورماه، با پایان ایام مرخصی به زندان قرچک ورامین بازگشته بود.

پیشتر هرانا طی گزارشی از محرومیت خانم منفرد از رسیدگی پزشکی مناسب علیرغم بیماری خبر داده بود. با وجود بروز بیماری گوارشی و درد شدید معده، با اعزام خانم منفرد به بیمارستان خارج از زندان و همچنین اعزام او به مرخصی درمانی مخالفت شده است.

شکیلا منفرد، متولد ۱۳۷۲ و شهروند ساکن تهران است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا