اخبار

اعتراضات آبان ۹۸ را به طرز سخت تری تجربه خواهیم کرد.

نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی در واکنش به حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی ضمن اعلام این خبر که نمایندگان مجلس این ارز را روزگذشته حذف کرده اند گفت: ما بعد از تجربه هدفمندی یارانه‌ها شاهد اوضاع آشفته‌ای در کشور بودیم؛ باید از تجربه سال ۸۹ درس بگیریم و دیگر این اشتباه را تکرار نکنیم….

علیرضا بیگی ضمن تکذیب اظهارات نوش‌آبادی عضو کنمیسیون امنیت ملی در رابطه با اختصاص ۲۵۰ هزار میلیارد تومان برای جبران حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی گفت: در خصوص کالابرگ الکترونیکی باید بگویم که هنوز وارد هزینه‌ها نشدیم و دولت در این خصوص تصمیمی نگرفته است.
نماینده تبریز در مجلس یازدهم با اشاره به اعتراضات آبان ۹۸ و ارتباطش با حذف ارز ترجیحی به دیده بان ایران گفت: باید مراقب باشیم که در اثر این افزایش قیمت‌ها اعتراضات آبان ۹۸ تکرار نشود.
بیگی تاکید کرد: “اگر در خصوص ارز ترجیحی تک بعدی تصمیم بگیریم قطعاً اعتراضات آبان ۹۸ را به طرز بدتری تجربه خواهیم کرد.”
در آبان ماه ۱۳۹۸، اعتراض‌های مردم جان به‌لب رسیده در بیش از صد شهر کشور و سرکوب خشن و خونین معترضان از سوی رژیم ولایت فقیه و ادامه پیگردها، دستگیری‌ها، بازداشت‌ها، و آزار و شکنجه هزاران تن از آنان، بازتابی گسترده‌ در افکارعمومی ایران و جهان داشته است. بر اساس آخرین برآوردها، بیش از ۳۶۰ نفر در جریان این اعتراض‌ها به‌ضرب گلولهٔ “سربازان گمنام امام زمان” به‌قتل رسیده‌اند و نزدیک به هشت هزار تن دستگیر و صدها نفر هم زخمی شده‌اند.افزون بر این‌ها، و در شرایطی که ایران در وضعیت اقتصادی‌ای بسیار وخیم قرار دارد، قطع اینترنت و شبکه‌های ارتباطی کشور از سوی رژیم به‌منظور مهار و خاموش کردن اعتراض‌های مردمی و همچنین سرپوش گذاشتن بر آن‌ها، بر اساس بررسی‌های انجام شد، بالغ بر میلیاردها دلار خسارت اقتصادی به کشور وارد شده بود.
اگرچه رژیم توانست با دست زدن به سرکوب خشن و خونین  بار دیگر صدای اعتراض توده‌های جان به‌لب رسیده را موقتاً خاموش سازد، اما شراره‌های سرکش انزجار اکثریت قاطع مردم ما از این حکومت ظالم نه‌تنها فروکش نکرده است، بلکه دیر یا زود روزی دیگر سر خواهد کشید. با صبر و حوصله و آماده کردن همه گردان‌های اجتماعی،‌ از طبقه کارگر و زحمتکشان گرفته تا زنان، جوانان، و دانشجویان را برای آن روز باید تدارک دید و آغاز مبارزه‌ای مشترک،‌ فراگیر، متحد و مؤثر را آماده شد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا