فرهنگی

بازهم سرکوب خشونت‌آمیز تجمع معلمان

 

همزمان با برگزاری دادگاه رسیدگی به اتهامات عزیز قاسم‌زاده، از معلمان رودسر در روز شنبه، ۲۱اسفند، تجمع معلمان در رودسر که قرار بود با هدف حمایت از وی برگزار شود، با دخالت نیروهای سرکوبگر امنیتی به خشونت کشیده شد…..

بر اساس گزارش های انتشاریافته  از رودسر در حالیکه عزیز قاسم‌زاده به همراه خانواده خود راهی دادگاه بود. نیروهای سرکوبگر امنیتی با هتک حرمت خانواده و خشونت مانع همراهی اعضای خانواده شده، گوشی و تلفن برادر عزیز قاسم‌زاده را ضبط نمودند و یکی از بستگان وی توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

همچنین نیروی انتظامی با اعلام و به بهانه رزمایش اطراف اداره آموزش و پرورش رودسر را به محاصره در آورده‌ بود.

پس از شکل‌گیری هسته اولیه تجمع معلمان در رودسر، پلیس با خشونت اقدام به پراکنده نمودن معلمان نموده، خودروهای حامل معلمان از سایر شهرها را متوقف نموده و افراد را ضرب و شتم کرده‌اند و تعدادی از آنها را بازداشت کردند.

نیروهای امنیتی و لباس شخصی محمود بهشتی لنگرودی، محمود صدیقی‌پور، حسن نظریان و مسعود فرهیخته را به همراه چند نفر دیگر دستگیر نموده و به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند.

بنابه گزارش دیگری از رودسر، مینی‌بوس حامل معلمان بندر انزلی، که قصد شرکت در تجمع حمایتی از معلم زندانی قاسم‌زاده داشتند، را ابتدا به یک خیابان محل استقرار سپاه منتقل نمودند و هنگامی که معلمان از ماشین پیاده شدند با توهین و فحاشی وحوش خامنه‌ای روبه‌رو شده و توسط نیروهای یگان ویژه که سر و صورت خود را پوشانده بودند به‌صورت وحشیانه مورد ضرب و شتم قرار گرفتند به‌طوری که متأسفانه دو نفر از معلمان زن با توجه به آسیب دیدگی راهی بیمارستان شده و وضعیت خوبی ندارند.
به گزارش «شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران»، نیروهای امنیتی همچنین با «هتک حرمت» و «خشونت»، مانع از همراهی اعضای خانواده آقای قاسم‌زاده در زمان ورود او به دادگاه شدند.

بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی مادر این فعال صنفی را با خشونت هل داده و به زمین انداخته‌اند و تلفن همراه برادر او را ضبط و یکی از بستگان آن‌ها به نام امیرحسین آقاجان‌پور را بازداشت کرده‌اند.

کانون صنفی فرهنگیان استان گیلان پیشتر از معلمان این استان خواسته بود که روز شنبه همزمان با برگزاری جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات عزیز قاسم‌زاده در مقابل اداره آموزش و پرورش شهرستان رودسر تجمع کنند و خواهان تبرئه این کنشگر صنفی شوند.

بر اساس گزارش «شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران»، نیروی انتظامی از صبح روز شنبه به بهانه برگزاری رزمایش، در اطراف اداره آموزش و پرورش رودسر مستقر شده و با خشونت اقدام به پراکنده کردن معلمان معترض کرده‌اند.

در این گزارش همچنین آمده است که نیروهای امنیتی خودروهای حامل معلمان را که راهی رودسر بودند متوقف کرده و این افراد را به شدت مورد ضرب و شتم قرار داده و شماری از آن‌ها را بازداشت کرده‌اند.

تاکنون هویت شماری از بازداشت‌شدگان به نام‌های محمود بهشتی لنگرودی، محمود صدیقی‌پور، حسن نظریان و مسعود فرهیخته محرز شده و بنا بر گزارش‌ها برخی از معلمان بازداشت‌شده به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند.

بنا بر اعلام شماری از معلمان شرکت‌کننده در تجمع امروز رودسر، نیروهای امنیتی در زمان ضرب و شتم، آن‌ها را «سران فتنه» و «برانداز» نامیده‌اند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا