اخبار

کشتن راه حل نیست ،ماشین کشتار را متوقف نمایید !

بعد از روی کار آمدن روحانی آمار اعدام ها به شکل وحشتناکی بالا رفته است .سرکوب، شکنجه و اعدام نماد روشن شیوه حکومت مداری در رژیم ولایت فقیه بوده وهست زیرا پیام حاکمیت به مردم این است که نباید مطالبات خود را بیان نمایید…

قوه قضاییه و دادگاه‌های انقلاب اسلامی با صدور و اجرای حکم‌های اعدام، تلاش دارند با مستولی کردن فضای ترس و وحشت بر جامعه با اعتراض‌های مردمی مقابله کنند. جان و شأن انسان کم‌ترین ارزش و اهمیتی برای ارتجاع ندارد. در هفته های اخیر مردم میهن ما همچنان شاهد افزایش صدور و اجرای حکم‌های ضدانسانی ”اعدام“ ازسوی دادگاه‌های جمهوری اسلامی است. طی چندماه اخیر صدها تن در زندان‌های سراسر کشور، به اتهام‌های مختلف، به دار آویخته ‌شده‌اند.

امروز ۱۶ نفر در زاهدان به دار آویخته شدند .هنوز این خبر رسانه ای نشده بود . خبرگزاری فرات، گزارش کرد که صبح امروز (شنبه) خانواده حبیب‌الله گلپری‌پور, زندانی سیاسی کرد به زندان مرکزی اورمیه مراجعه کردند و مسئولین این زندان بطور رسمی به آنها ابلاغ کردند که حکم اعدام گلپری‌پور اجرا شده است . هنوز فریاد زخم هااز دل بیرون نیامده بود. در غروبِ غمناک،رضا اسماعیلی دیگر زندانی سیاسی کرد در زندان سلماس اعدام شد.

در میهن ما در طول یک سال، به طور میانگین رسانه‌های دولتی مربوط به قوه قضاییه حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ مورد خبر اجرای حکم اعدام را منتشر می‌کنند، نزدیک به همین تعداد را هم گروه‌های مدافع حقوق بشر و سایت‌های غیر دولتی منتشر می‌ نمایند. در مجموع در سال بر اساس این خبر‌ها حدودا بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ اجرای حکم اعدام در ایران منتشر می‌شود.تنها از مقطع اعلام ریاست جمهوری حسن روحانی بیش از ٢۵٠ نفر حکم اعدامشان به اجرا گذاشته شده است و اگر مقاومت زندانیان و مبارزه خانواده هایشان نبود دهها نفر دیگر نیز در همین روزها از طناب دار، از جرثقیل ها و در مراکز شهرها آویزان شده بودند .اعدام‌های اخیر و به‌طور کلی سیاست برپا نگه داشتن فضای رعب و وحشت بر میهن به وسیله، شکنجه، ترور و اعدام به شدت محکوم است.

حبیب اله گلپری پور اعدام شد

مسئولین زندان ارومیه به خانواده ی حبیب اله گلپری پور، زندانی سیاسی کرد اطلاع دادند که فرزند آن ها امروز (شنبه) اعدام شده است .

خبرگزاری فرات، گزارش کرده است که صبح امروز (شنبه) خانواده حبیب‌الله گلپری‌پور, زندانی سیاسی کرد به زندان مرکزی اورمیه مراجعه کردند و مسئولین این زندان بطور رسمی به آنها ابلاغ کردند که حکم اعدام گلپری‌پور اجرا شده است.

بنا به گزارش‌ این خبرگزاری, صبح امروز مادر حبیب‌الله گلپری‌پور همراه بستگان وی به زندان مرکزی اورمیه مراجعه کردند و وضعیت «گلپری‌پور» را جویا شدند. مسئولین زندان مرکزی اورمیه هم به مادر گلپری‌پور گفته‌اند که حکم اعدام فرزندشان اجرا شده است و گفته‌اند به سردخانه آن شهر مراجعه کنند. مادر گلپری پور به سردخانه شهر اورمیه مراجعه کرده ولی مسئولین آنجا پاسخی مشخص به آنها نداده‌اند, لذا مجبور شده‌اند به مقابل زندان اورمیه بازگردند. اما مسئولین این زندان همچنان پاسخی شفاف در مورد مسئله به آنها نمی‌دهند, لذا همچنان مقابل درب آن زندان منتظر هستند.
شایان ذکر است که همبندیان گل‌پری‌پور اعدام وی را هم تأیید کرده‌اند, اما باید همچنان منتظر شفاف‌شدن مسئله صحت اعدام گلپری‌پور شد. این همبندیان گفته‌اند حبیب‌الله گلپری‌پور را در تقریبا ساعت ۱۱ الی ۱۲ شب برای اعدام برده‌اند و در این حین گلپری‌پور سرود «ای‌رقیب» را مدام خوانده است.
پدر و مادر گلپری‌پور گفته‌اند که مسئولین زندان خبر اعدام گلپری‌پور را رسما به آنها ابلاغ کرده‌اند, اما همچنان منتظر روشن‌شدن صحت این قضیه هستند.
زندانی سیاسی کرد حبیب‌الله‌ گلپری‌پور ساعت ۹ صبح دیروز جمعه‌ سوم آبانماه به‌ سلول انفرادی زندانیان اعدامی منتقل شد.
گفته‌ می‌شود حبیب الله‌ گلپری پور پس از مدتها توانسته‌ بود تقاضای اعاده‌ دادرسی خود را بدست مقامات قضایی برساند اما مسئولین اطلاعاتی و امنیتی قصد داشتند پیش از آنکه‌ تقاضای وی مورد بررسی قرار گیرد حکم اعدامش را اجرا کنند.
گلپری پور در مهرماه سال ۱٣٨٨ توسط نیروهای اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران در مهاباد دستگیر شد و به دلیل فعالیت سیاسی در زندان های سنه، کرماشان و اورمیه تحت وحشیانه ترین شکنجه ها قرار گرفت.
این زندانی سیاسی به اتهام عضویت در حزب حیات آزاد کردستان و سازماندهی مادران صلح در مهاباد از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب این شهر به اعدام محکوم شد.
وی که در زندان اورمیه بسر می بُرد و دستکم دو بار دست به اعتصاب غذای طولانی مدت زده بود دو سال پیش بطور ناگهانی به بند عمومی زندان سمنان منتقل شد و پس از بارها تهدید به اجرای حکم اعدام بار دیگر به زندان اورمیه بازگردانده شد.

سرقت جسد وی توسط بازماندگان و انتقال به زادگاهش
یک زندانی سیاسی کرد در سلماس به اتهام همکاری با حزب حیات آزاد کردستان (پژاک) امروز صبح ۴ ابان ۱۳۹۲ در زندان شهرستان سلماس اعدام شده است.

رضا اسماعیلی (مامدی) فرزند توفیق، ۳۴ ساله و اهل روستای دریک از توابع شهرستان سلماس که تیرماه سال ۸۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود؛ به اتهام «محاربه» از طریق «فعالیت تبلیغی و همکاری با حزب حیات آزاد کردستان (پژاک) به اعدام محکوم شد بود.

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا