بین‌المللی

اتحادیه اروپا فولاد روسیه را تحریم می‌کند

رئیس کمیسیون اروپا اعلام کرد: اتحادیه اروپا، امتیاز ویژه معامله اقتصادی و تجاری با روسیه را به حالت تعلیق درخواهد آورد و صادرات فولاد و آهن این کشور را تحریم می‌کند.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، رئیس کمیسیون اروپا روز جمعه گفت که اتحادیه اروپا، امتیاز ویژه معامله اقتصادی و تجاری با روسیه را به حالت تعلیق درخواهد آورد و اقدامات سختگیرانه ای در مورد دارایی های رمزنگاری شده اعمال و صادرات کالاهای لوکس به روسیه و واردات آهن و کالاهای فولادی از روسیه را ممنوع می‌کند.

گفته می‌شود، این تحریم‌ها، چهارمین مجموعه تحریم‌ها علیه روسیه، پس از اقدام نظامی این کشور در اوکراین است.

«اورسلا فن در لین» رئیس کمیسیون اروپا گفت: « فردا، چهارمین بسته از اقدامات به منظور انزوای بیشتر روسیه و تخلیه منابعی که برای تأمین مالی این جنگ وحشیانه استفاده می‌کند، انجام خواهیم داد.»

اتحادیه اروپا همراستا با هم پیمانان غربی اش نظیر آمریکا وضعیت «مطلوب‌ترین مقصد تجاری» روسیه را لغو خواهد کرد. این اقدام به این بلوک اجازه خواهد داد تا ممنوعیت یا اعمال تعرفه های تنبیهی بر کالاهای روسی را اجرا کند.

در مرحله اول، اتحادیه اروپا، واردات آهن و کالاهای فولادی را ممنوع خواهد کرد.

فن در لین در بیانیه ای اعلام کرد اتحادیه اروپا در تلاش است حقوق عضویت روسیه در نهادهای برجسته از جمله صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی را به حالت تعلیق درآورد.

این مقام اروپایی تاکید کرد: «ما تضمین خواهیم کرد روسیه نتواند تامین مالی، وام یا هرگونه مزیتی از این موسسات دریافت کند.»

به نوشته این گزارش، اتحادیه اروپا به طور خاص صادرات کالاهای لوکس این اتحادیه به روسیه را که به عنوان ضربه‌ای به نخبگان این کشور طراحی شده است، ممنوع خواهد کرد.

در نهایت، این بلوک سرمایه گذاری در بخش انرژی روسیه را ممنوع خواهد کرد.

رئیس کمیسیون اروپا گفت: «این ممنوعیت تمام سرمایه گذاری‌ها، انتقال فناوری، خدمات مالی و غیره را برای تولید و اکتشاف انرژی پوشش خواهد داد و در نتیجه تاثیر زیادی بر پوتین خواهد داشت.»

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا