بین‌المللی

وانگ یی: چین به نقش سازنده خود درخصوص اوکراین ادامه می‌دهد

وزیر خارجه چین در تماسی با همتای اندونزیایی خود گفت که چین به نقش “سازنده” خود در پیشبرد مذاکرات صلح و جلوگیری از بحران انسانی در اوکراین ادامه خواهد داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وانگ یی، وزیر امور خارجه چین عنوان داشت: چین به نقش سازنده خود درخصوص پیشبرد مذاکرات صلح، کاهش تنش‌ها و جلوگیری از بحران انسانی در اوکراین ادامه خواهد داد.

وی افزود: پشت بحران اوکراین، تناقضات شدیدی درخصوص امنیت اروپا وجود دارد. همچنین، برای دستیابی به ثبات بلند مدت در اروپا، اتحادیه اروپا، ناتو و روسیه باید گفت‌وگویی برابر انجام دهند و یک سیستم امنیتی متوازن، موثر و پایدار تشکیل دهند.

وزیر خارجه چین اظهار کرد: تحریم‌های یکجانبه وضعیت را پیچیده خواهد کرد. تعامل و رایزنی از تدابیر سیاسی و دیپلماتیک کشورهای شرقی است و اثربخشی این اقدام مدتهاست ثابت شده است.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در تاریخ ۲۴ فوریه حمله به اوکراین را با هدف “نازی زدایی” و جلوگیری از پیوستن این کشور به ناتو آغاز کرد؛ حمله‌ای که روسیه خود آن را “عملیات ویژه نظامی” نامیده است و باعث شده که غرب واکنش‌های مختلفی نسبت به این مسئله نشان دهد و “شدیدترین تحریم‌ها” را علیه روسیه اعمال کند.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا