اخبار

شمار پناهجویان اوکراینی به بیش از ۳ میلیون نفر افزایش یافت

سازمان بین‌المللی مهاجرت روز سه‌شنبه ۱۵ مارس/۲۴ اسفند‌ماه، اعلام کرد که شمار پناهجویان اوکراینی به بیش از ۳ میلیون نفر افزایش یافته است….

به گزارش رادیو فرانسه، همزمان با ادامه تهاجم روسیه به اوکراین، سازمان بین‌المللی مهاجرت روز سه‌شنبه ۱۵ مارس/۲۴ اسفند‌ماه، در گزارشی از افزایش پناهجویان اوکراینی خبر داد و اعلام کرد که شمار این پناهجویان از مرز سه میلیون نفر گذشته است.
پل دیلون، سخنگوی سازمان بین‌ المللی مهاجرت ضمن تایید این خبر در یک کنفرانس مطبوعاتی در ژنو تصریح کرد که بیشتر پناهجویان اوکراینی به دلیل تشدید جنگ به کشورهای همسایه پناه برده‌اند.

وی همچنین افزود، از هر ۱۰ پناهجوی اوکراینی ۹ تن آن‌ها زنان و کودکان هستند و این افراد در معرض خطرهای فروانی از جمله قاچاق انسان قرار دارند.

طبق یک پیام توییتری سازمان بین‌ المللی مهاجرت، به طور متوسط ۱۵۰ هزار نفر در روز از اوکراین فرار می‌کنند و به دیگر کشورها پناه می‌برند.

در همین حال، جیمز الدر، سخنگوی صندوق کودکان سازمان ملل متحد نیز اعلام کرد که از زمان آغاز حمله نظامی روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه تاکنون، حدود ۱.۵ میلیون کودک این کشور را ترک کرده‌اند.

آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد پیش از این (۱۱ مارس) ضمن ابراز نگرانی در مورد پناهجویان اوکرانی اعلام کرده بود که شما این پناهجویان در روزهای آینده به به بیش از ۴ میلیون نفر افزایش خواهد یافت.

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان می‌گوید که بالاترین رقم پناهجویان اوکراینی در لهستان به ثبت رسیده است.

طبق آمار منتشر شده از سوی این نهاد بین‌المللی، لهستان تاکنون بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار پناهجوی اوکراینی را به خاک خود راه داده است.

پس از لهستان؛ رومانی، مولداوی، مجارستان، اسلواکی، روسیه و بلاروس به عنوان کشورهای همسایه مهاجرپذیر اوکراین، در رده‌های بعدی قرار دارند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا