بین‌المللی

ژاپن: کره شمالی موشک بالستیک آزمایش کرد

وزارت دفاع ژاپن گفته است که کره شمالی احتمالاً موشک بالستیک آزمایش کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، تلویزیون NHK ژاپن گزارش داد کره شمالی روز چهارشنبه یک موشک بالستیک پرتاب کرد.

وزارت دفاع ژاپن افزوده است که در حال حاضر در حال جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات درباره این پرتاب احتمالی است.

دو روز پیش رسانه‌های داخلی کره جنوبی به نقل از منابع ناشناس اعلام کرده بوند که سئول بر این باور است که پیونگ یانگ احتمالاً یک موشک بالستیک قاره‌پیما (ICBM) را در همین هفته آزمایش خواهد کرد. روزنامه «چوسان ایلبو» کره جنوبی در همین رابطه نوشته بود که دفتر «مون جائه این» گفته است که پرتاب آزمایشی قریب الوقوع است و اگر روز دوشنبه انجام شود، تعجب آور نخواهد بود.

همچنین خبرگزاری یونهاپ نیز به طور جداگانه اعلام کرد که هم کره جنوبی و هم ایالات متحده نشانه‌هایی از آزمایش آتی کره شمالی را شناسایی کرده اند. پیشتر «کیم اون هی» سخنگوی «یون سوک یول» اعلام کرده بود که مقامات کره شمالی باید بر سر میز مذاکرات حاضر شوند تا با آنها درباره عدم استفاده از سلاح هسته‌ای، گفتگو شود.

وی درباره تحرکات پیونگ یانگ برای توسعه یک موشک بالستیک قاره پیمای جدید گفت: امیدواریم که کره شمالی از گفتگوها در راستای خلع سلاح هسته‌ای، تبعیت کند.

کره جنوبی و آمریکا اخیراً ادعا کردند که که آزمایش‌های ماهواره‌ای پیونگ یانگ که در روزهای ۲۷ فوریه و ۵ مارس انجام شد، بخشی از تلاش‌های کره شمالی در راستای توسعه سیستم جدید موشک‌های بالستیک قاره پیما با هدف پرتاب احتمالی موشک‌های دور برد است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا