دیدگاه‌ها

(USB): حمل تسلیحات از فرودگاه پیزا به اوکراین در پوشش”کمک های بشردوستانه”!

کارگران از بارگیری هواپیماها خودداری می‌کنند

برگردان: جهان

کارگران از بارگیری هواپیماها خودداری می‌کنند

ما این جعل واقعیت‌ها را که در آن‌ها به شکل بدبین کننده‌ای از پوشش “بشر دوستانه” برای ادامه دادن به جنگ در اوکراین استفاده می‌شوند را قویاً محکوم می‌کنیم!

برخی از کارگران فرودگاه غیرنظامی گالیلئو گالیله در پیزا، ما را از واقعیتی بسیار خطیر آگاه کرده اند: از سایت گارگو ویلاژه در این فرودگاه غیردولتی، پروازهای “بشردوستانه”ای انجام می‌شوند که باید در آنها غذا، دارو و لوازمی دیگر از این قبیل برای مردم اوکراین که هفته هاست از بمباران و جنگ رنج می‌برند بارگیری شده باشند؛ اما این‌چنین نیست!

هنگامی که کارگران برای بارگیری به زیر هواپیما آمدند، جعبه‌هایی پر از سلاح های مختلف، مهمات و مواد منفجره را در برابر خود دیدند.

این غافلگیری تلخ و وحشتناک مؤید آن است که دولت دراگی (ماریو دراگی رئیس دولت کنونی ایتالیا – م) دارد ما را به درون جو جنگی می‌کشاند.

در رویارویی با این واقعیت بسیار جدی، کارگران از بارگیری محموله خودداری کردند: این هواپیماها نخست در پایگاه‌های ایالات‌متحده-ناتو در لهستان فرود می‌آیند و سپس بارها به اوکراین فرستاده می‌شوند، به جایی که در نهایت از سوی ارتش روسیه بمباران شده و منجر به کشته شدن دیگر کارگرانی می‌گردد که در پایگاه‌های مورد حمله به کار گرفته می‌شوند.

ما این جعل واقعیت‌ها را که در آن‌ها به شکل بدبین کننده‌ای از پوشش “بشر دوستانه” برای ادامه دادن به جنگ در اوکراین استفاده می‌شوند را قویاً محکوم می‌کنیم!

ما حواستار آنیم که:

۱) ساختارهای کنترل ترافیک هوایی فرودگاه غیرنظامی، این پروازهای مرگ در پوشش کمک‌های “انسانی” را بی‌درنگ متوقف کنند.

۲) کارگران به سر باز زدن از بارگیری سلاح و مواد منفجره که به مارپیچ این جنگ دامن می‌زند، ادامه دهند، جنگی که تنها با آتش بس فوری و شروع دیگربارۀ گفتگوهای صلح می‌توان آن را متوقف ساخت.

۳) شهروندان دعوت می‌کنیم که در تظاهرات شنبه ۱۹ مارس در مقابل فرودگاه گالیله (h 15) با شعار “از پل‌های صلح توسکانی، نه به پروازهای جنگی!” شرکت فرمایند.

USB  – فدراسیون پیزا – ۱۶ مارس ۲۰۲۲

نقل از : وبسایت فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری

برگردان: جهان – ۲۶ اسفند ۱۴۰۰

پانوشت مترجم:

L’Unione Sindacale di Base Italia  (USB.It) : اتحادیه های کارگری پایه ایتالیا

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا