حقوق بشر

انتقال توحید امیر امینی به بازداشتگاه وزارت اطلاعات و بازجویی چند ساعته

توحید امیر امینی، فعال ترک (آذربایجانی) محبوس در زندان اوین، روز پنج شنبه ۲۶ اسفند‌ماه، طی یک تماس تلفنی با خانواده اش از انتقالش به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ این زندان و بازجویی چند ساعته خود خبر داد. این امر در شرایطی است که آقای امیر امینی دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری می کند.

خبرگزاری هرانا – آقای امیر امنیتی در جریان این انتقال توسط نیروهای امنیتی بازجویی شده و تحت تحت فشار گرفته است. این امر در شرایطی است که آقای امیر امینی دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری می کند.

توحید امیر امینی در تاریخ ۲ اسفندماه ۹۷ در جریان فعالیت‌های خیابانی روز جهانی زبان مادری توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شد.

وی تیرماه ۹۸ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی و فعالیت تبلیغی علیه نظام” جمعا به ۹ سال حبس تعزیری محکوم شد.

این حکم بهمن‌ماه ۹۸ توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر به ۷ سال و ۶ ماه حبس تعزیری تقلیل یافت و نهایتا این محکومیت مطابق قانون جدید کاهش مجازات حبس به ۵ سال حبس تعزیری تغییر پیدا کرد.

توحید امیر امینی پیشتر نیز به دلیل فعالیت‌های خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است. وی در یک مورد در اعتراض به بازداشت عباس لسانی، فعال ترک (آذربایجانی) زندانی به ۶ ماه حبس و شلاق محکوم شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا