حقوق بشر

رژیم ولایت فقیه و ضدیت با سنن ملّی و باستانی ایرانیان

احراز هویت ۱۵ نفر از بازداشت شدگان نوروز در سنندج

در جریان برگزاری مراسم نوروز پارک کودک سنندج بیش از ۳۰ شهروند توسط نهادهای امنیتی بازداشت شده‌اند که دست‌کم سه نفر از آنها نوجوان و زیر ۱۸ سال هستند.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، غروب روز دوشنبه ۱ فروردین ۱۴۰۰ (۲۱ مارس ۲۰۲۲)، در جریان برگزاری مراسم در یکی از پارک‌های سنندج بیش از ۳۰ شهروند توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند که تاکنون هویت ۱۵ نفر از آنها برای هه‌نگاو احراز شده است و به شرح زیر است؛

آریانا سلیمی ۱۴ ساله، امید حسینی ۱۶ ساله، آزاد محمودیان ۱۷ ساله، دایه بتول اعظمی ۷۵ ساله، جمال اسدی ۶۵ ساله، سهراب جلالی ۶۰ ساله، فواد عنایتی ۳۵ ساله، کیوان زند‌کریمی، سهند برزنجی، کیوان محمودی، آرش شکیبا، خالد حسینی، جمشید فرری، فردین پیمانکار و کیهان کاکه‌خانی.

هه‌نگاو مطلع شده است که نهادهای امنیتی تمامی افراد بازداشت شده را به پوشیدن لباس کُردی منقش به جامانه و یا استفاده از جامانه متهم کرده‌اند و آریانا سلیمی ساعت ۲ ظهر روز سه‌شنبه پس از تعهد کتبی آزاد شده است.

گفتنی‌ست که سپاه پاسداران پیشتر با صدور بخشنامه‌ای هرگونه استفاده از جامانه را در مراسمات ویژه نوروز امسال کُردستان ممنوع اعلام کرده بود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا