بین‌المللی

کرملین خواستار توضیحات درباره نقش پسر بایدن در آزمایشگاه‌های بیولوژیک اوکراین شد

سخنگوی کرملین روز جمعه در نشستی خبری اعلام کرد که مسکو خواستار توضیحات بیشتری درباره دخالت هانتر بایدن پسر جو بایدن رییس جمهوری آمریکا در تامین مالی آزمایشگاه‌های بیولوژیک در اوکراین است.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف همچنین گمانه‌زنی‌های آمریکا و متحدان غربی آن در مورد تهدید استفاده از «سلاح‌های شیمیایی از سوی روسیه» را تلاشی برای منحرف کردن توجهات در بحبوحه رسوایی تامین مالی آزمایشگاه‌های بیولوژیک آمریکا در اوکراین و سایر کشورها دانست.

وی افزود: «هشدار» آمریکا درباره برنامه‌ریزی روسیه برای استفاده از سلاح‌های شیمایی در عملیات ویژه خود در اوکراین، تاکتیکی برای منحرف کردن افکار عمومی دنیا نسبت به آزمایشگاه‌های بیولوژیک آمریکایی در این کشور است.

پسکوف همچنین درباره ادعای ولودیمیر زلنسکی رییس جمهور اوکراین مبنی بر استفاده ارتش روسیه از بمب‌های فسفری در جریان حمله به اوکراین اظهار داشت: روسیه هرگز کنوانسیون منع استفاده از تسلیحات شیمایی را نقض نکرده است.

هفته گذشته وزارت دفاع روسیه اطلاعات جدیدی را درباره تامین مالی آمریکا از آزمایشگاه‌های بیولوژیک آمریکا در شرق اوکراین فاش کردند که براساس آن یکی از شرکت‌های اصلی آن مرتبط با هانتر بایدن پسر جو بایدن رییس جمهور آمریکاست. یکی دیگر از افراد مرتبط با این آزمایشگاه‌ها نیز کریستوفر هاینز پسرخوانده جان کری وزیر خارجه اسبق آمریکا است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا