حقوق بشر

صدور حکم حبس برای دو شهروند اهل اشنویه

دو شهروند اهل اشنویه (شنو) که تیرماه سال گذشته بازداشت شده بودند، توسط دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران به حبس محکوم گردیدند.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، طی روزهای گذشته مهران سلیمان‌پور و هاشم خوران دو شهروند اهل اشنویه توسط شعبه اول دادگاه انقلاب این شهر به ریاست قاضی “رضایی” به ترتیب به تحمل ۱۸ ماه و ۳۰ ماه حبس محکوم شده‌اند.

به گفته یک منبع مطلع، این حکم به اتهام “همکاری با حزب دمکرات کُردستان ایران” صادر شده و نشست دادگاه نیز روز یک‌شنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ (۱۳ مارس ۲۰۲۲) برگزار شده است.

مهران سلیمان‌پور و هاشم خوران هر دو اهل روستای “آلیان” از توابع منطقه “دشت‌بیل” اشنویه روز پنج‌شنبه ۳ تیر ۱۴۰۰ (۲۴ ژوئن ۲۰۲۱) توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی در ارومیه شده بودند.

هاشم خوران پس از یک ماه در تاریخ ۴ مرداد ماه با وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی و مهسران سلیمان‌پور پس از سه هفته بازداشت روز ۲۴ تیر‌ماه با وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی و موقتاً تا زمان اتمام مراحل دادرسی آزاد شده بودند.

هه‌نگاو پیشتر گزارش داده بود که نیروهای اطلاعات سپاه پس از بازداشت این دو شهروند اقدام به تفتیش منزل و ضبط وسایل شخصی آنها کرده‌اند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا