فرهنگی

برندگان اسکار ۲۰۲۲ اعلام شدند

مراسم اعطای جوایز نود و چهارمین دوره جوایز اسکار به عنوان ایستگاه پایانی فصل جوایز سینمایی در سالن دالبی تئاتر لس آنجلس برگزار شد….

فهرست نامزدها و برندگان نود و چهارمین دوره جوایز سینمایی اسکار از این قرار است:

نامزدها: بلفاست، کودا، به بالا نگاه نکن، ماشین منو بران، تل ماسه، پادشاه ریچارد، پیتزا لیکوریس، کوچه کابوس، قدرت سگ، داستان وست ساید
برنده: کودا

بهترین کارگردانی
نامزدها: کنت برانا (بلفاست)، ریوسوکی هاماگوچی (ماشین منو بران)، پل توماس اندرسون (پیتزا لیکوریس)، جین کمپیون (قدرت سگ)، استیون اسپیلبرگ (داستان وست ساید)
برنده: جین کمپیون (قدرت سگ)

بهترین بازیگر مرد 
نامزدها: خاور باردم (ریکاردو بودن)، بندیکت کامبربچ (قدرت سگ)، اندرو گرافیلد (تیک، تیک … بوم)، ویل اسمیت (پادشاه ریچارد)، دنزل واشنگتن (تراژدی مکبث)
برنده: ویل اسمیت (پادشاه ریچارد)

بهترین بازیگر زن 
نامزدها:جسیکا چستین (چشمان تامی فی)، اولیویا کلمن (دختر گمشده)، پنه لوپه کروز (مادران موازی)، نیکل کیدمن (ریکاردو بودن)، کریستین استورات (اسپنسر)
برنده: جسیکا چستین (چشمان تامی فی)

بهترین نقش مکمل مرد
نامزدها: کایرن هایندز (بلفاست)، تروی کاتسور (کودا)، جس پلمنز (قدرت سگ)، جی کی سیمنز (ریکاردو بودن)، کودی اسمیت-مک‌فی (قدرت سگ)
برنده: تروی کاتسور (کودا)

بهترین نقش مکمل زن 
نامزدها:جسی باکلی (دختر گمشده)، آریانا دبوس (داستان وست ساید)، جودی دنچ (بلفاست)، کریستین دانست (قدرت سگ)، آنجانو الیس (پادشاه ریچارد)
برنده:  آریانا دبوس (داستان وست ساید)

بهترین فیلمنامه اصلی 
نامزدها: بلفاست، به بالا نگاه نکن، پادشاه ریچارد، پیتزا لیکوریس، بدترین آدم دنیا
برنده: بلفاست

بهترین فیلمنامه اقتباسی 
نامزدها:کودا، ماشبن منو بران، تل ماسه، دختر گمشده، قدرت سگ
برنده: کودا

بهترین انیمیشن بلند 
نامزدها:اِنکانتو، فرار، لوکا، میشل در مقابل ماشین‌ها، رایا و آخرین اژدها
برنده: اِنکانتو

بهترین مستند بلند
نامزدها:عروج، آتیکا، فرار، تابستان سول ( .. و یا وقتی نمی‌توان انقلاب را از تلویزیون نشان داد)، نوشتن با آتش
برنده:  تابستان سول ( .. و یا وقتی نمی‌توان انقلاب را از تلویزیون نشان داد)

بهترین فیلم بین‌الملی (غیر انگلیسی زبان)
نامزدها:ماشین منو بران (ژاپن)، دست خدا (ایتالیا)، فرار (دانمارک)، لونانا: گاویشی در کلاس درس (بوتان)، بدترین آدم دنیا (نروژ)
برنده: ماشین منو بران (ژاپن)

بهترین فیلمبرداری 
نامزدها: تل ماسه، کوچه کابوس، قدرت سگ، تراژدی مکبث، داستان وست ساید
برنده: تل ماسه

بهترین چهره‌پردازی
نامزدها:رفتن آمریکا، کروئلا، تل ماسه، چشمان تامی فی، خاندان گوچی
برنده: چشمان تامی فی

بهترین تدوین
نامزدها:به بالا نگاه نکن، تل ماسه، پادشاه ریچارد، قدرت سگ، تیک تیک .. بوم
برنده: تل ماسه

بهترین طراحی لباس
نامزدها:کروئلا، سیرانو، تل ماسه، کوچه کابوس، داستان وست ساید
برنده: کروئلا

بهترین طراحی تولید
نامزدها: تل ماسه، کوچه کابوس، قدرت سگ، تراژدی مکبث، داستان وست ساید
برنده: تل ماسه

بهترین صدا برداری
نامزدها:بلفاست، تل ماسه، زمانی برای مردن نیست، قدرت سگ، داستان وست ساید
برنده: تل ماسه

بهترین مستند کوتاه
نامزدها: شنیدنی، مرا به خانه هدایت کن، ملکه بسکتبال، سه آهنگ برای بی‌نظیر، وقتی ما قلدر بودیم
برنده: ملکه بسکتبال

بهترین فیلم کوتاه
نامزدها: لباس زنانه، خداحافظی طولانی، در ذهن من، لطفا دست نگهدارید، بگیر و بدو
برنده: خداحافظی طولانی

بهترین انیمیشن کوتاه
نامزدها: امور هنری، بستیا، باکسبالت، رابین رابین، برف پاک‌کن
برنده: برف پاک‌کن

بهترین موسیقی متن
نامزدها: به بالا نگاه نکن، تل ماسه، انکانتو، مادران موازی، قدرت سگ
برنده: تل ماسه

بهترین جلوه‌های ویژه بصری 
نامزدها: تل ماسه، انسان آزاد، زمانی برای مردن نیست، شانگ چی و افسانه ده پادشاه، مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

بهترین آهنگ اورجینال
نامزدها: آهنگ Be Alive از فیلم King Richard، آهنگ Dos Oruguitas از انیمیشن Encanto،آهنگ Down to Joy از فیلم Belfast، آهنگ No Time to Die از فیلم No Time to Die،  آهنگ Somehow You Do از فیلم Four Good Days
برنده: آهنگ No Time to Die از فیلم
No Time to Die

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا