دیدگاه‌ها

تسلط بنیاد مستضعفان بر اقتصاد روستایی به بهانه اشتغال‌زایی

بنیاد مستضعفان با شعار محرومیت‌زدایی و ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان «قصرقند» واقع در جنوب استان سیستان و بلوچستان، وام قرض الحسنه در اختیار اهالی منطقه قرار داده است. این در حالی است که دولت برای اشتغال‌زایی و فقرزدایی با کسری بودجه روبرو است و بنیادهای زیر نظر رهبر جمهوری اسلامی جایگزینی شده‌اند تا در قالب اجرای طرح‌های اقتصادی سهم بیشتری از قدرت و ثروت را در اختیار بگیرند.

بنیاد مستضعفان با شعار ایجاد اشتغال پایدار و توانمندسازی اقتصاد خانواده روستایی در «قصر قند» با بهره جستن از ظرفیت‌های فرهنگی و بومی و توسعه در زمینه صنایع دستی و تولید ملی فعالیت می‌کند.

خیریه‌های «کارآفرین» در سال‌های گذشته سازمان‌ یافته‌ و ایجاد اشتغال را که وظیفه دولت برای تامین شغل است را به «لطف» بدل کرده‌اند. بنیاد مستضعفان، پیش‌تر از دیگر هم‌تایانش در این عرصه فعال شده است.

کنترل و تسلط نهادهای حکومتی بر بازار کار و محیط‌های کارگری و همینطور مناطق حاشیه‌نشین که کانون اعتراضات اخیر بودند را بیشتر و قانون کار را از دور خارج می‌کند.

ناتوانی دولت در کنترل روند فزاینده فقر و بیکاری، به ویژه در مناطق محروم امکان تسلط یافتن بنیاد-بنگاه‌های حکومتی بر بازار کار و «اشتغال‌زایی» تحت پوشش محرومیت‌زدایی را فراهم کرده است./رادیو زمانه

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا