بین‌المللی

آمریکا حضور ناو هواپیمابر در دریای مدیترانه را تمدید کرد

به گفته دو مقام دفاعی آمریکا، لوید آستین، وزیر دفاع این کشور با تمدید حضور ناو هواپیمابر یو اس اس هری اس ترومن در دریای مدیترانه تا پایان فصل تابستان موافقت کرده است.

به گزارش بامداد جمعه ایرنا از “سی ان ان”، یکی از مقامات گفت که این ناو در ماه دسامبر از سواحل شرقی آمریکا به دریای مدیترانه اعزام شد و اکنون انتظار می‌رود تا ماه اوت در این منطقه حضور داشته باشد.

وی افزود: ماموریت ناوهای هواپیمابر آمریکا معمولا ۶ ماه است. سه کشتی جنگی نیروی دریایی که بخشی از گروه تهاجمی ناو هواپیمابر ترومن هستند نیز در دریای مدیترانه حضور خواهند داشت.

پیش از این شبکه خبری سی ان ان آمریکا به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش داد همزمان با تشدید تنش میان اوکراین با روسیه، ناو هواپیمابر بزرگ آمریکا به شمال دریای اژه وارد شد.

ناو هواپیمابر هری ترومن حدود ۹۰ هواپیما و هلیکوپتر مستقر در ناو، از جمله چهار اسکادران جنگنده بمب افکن F / A-۱۸ را حمل می‌کند

به گزارش ایرنا، با گذشت ۳۶ روز از آغاز عملیات ویژه روسیه در اوکراین، سیل واکنش‌های جهانی به این رویداد همچنان ادامه دارد و فشارهای دیپلماتیک و تهدیدها و تحریم‌های بین‌المللی علیه روسیه در حال افزایش است.

تنش‌های مرزی میان روسیه و اوکراین به تازگی به دنبال افزایش تحرکات نظامی مسکو در حالی با فشار و نفوذ غرب تشدید شده است که کاخ کرملین بارها اعلام کرده است که این فعالیت‌هایش در مسیر تامین امنیت ملی روسیه و در خاک این کشور بوده و تهدیدی برای هیچ کشوری محسوب نمی‌شود. اما غرب به سرکردگی آمریکا از این فرصت استفاده کرده و شدیدترین فشارها و تبلیغات روانی را علیه روسیه به راه انداخته است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا