حقوق بشر

نقشین احمدی به زندان ارومیه منتقل شد

یک شهروند زن اهل مهاباد که اواخر اسفند‌ماه سال گذشته توسط نهادهای امنیتی بازداشت شده بود، به زندان مرکزی ارومیه منتقل شده است.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، طی روزهای گذشته نقشین (شلیر) احمدی شهروند اهل روستای “قزلقوپی” از توابع مهاباد پس از اتمام بازجویی‌ها از بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه به بند زنان زندان مرکزی این شهر منتقل شده است.

به گفته یک منبع مطلع، نقشین احمدی روز چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ (۱۵ مارس ۲۰۲۲) پس از احضار به اداره اطلاعات نقده بازداشت شده است.

این منبع که نخواست نامش فاش شود در ادامه اعلام کرد که نقشین احمدی به محض مراجعه به اطلاعات نقده مقابل چشمان همسرش مورد ضرب و شتم قرار گرفته و پس از بازداشت در بازداشتگاه نیز به شدت شکنجه شده است.

یکی از نزدیکان خانم احمدی در اینباره به هه‌نگاو گفت: “نقشین احمدی از بیماری رنج می‌برد و طی ماه جاری می‌بایست تحت شیمی‌درمانی قرار گیرد و تاکیید کرد که محرومیت وی از دسترسی به داروهایش سلامتیش را با خطر جدی روبرو کرده است.”

نهادهای امنیتی این شهروند زن را که مادر دو فرزند پسر است به همکاری با یکی از احزاب کُردستانی اپوزسیون حکومت متهم کرده‌اند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا