بین‌المللی

هفتاد درصد آمریکایی‌ها اعتماد چندانی به توانایی‌های بایدن ندارند

بر اساس یک نظرسنجی بحران اوکراین بر میزان محبوبیت رئیس‌جمهور آمریکا اثر منفی گذاشته است. در نظرسنجی شبکه ان بی سی ۷۱ درصد پاسخ‌دهندگان گفته‌اند که اعتماد چندانی به توانایی‌های بایدن برای واکنش به جنگ پوتین ندارند.

به گزارش ایسنا، شبکه آمریکایی ان بی سی یک نظرسنجی انجام داده که نشان می‌دهد بخشی از جامعه ایالات متحده به حل مشکلات داخلی اهمیت بیشتری می‌دهد تا جنگ اوکراین. حدود دو سوم پاسخ‌دهندگان گفته‌اند که برای آنها اقتصاد داخلی مهمترین اولویت را دارد. گفته می‌شود که نتایج  نظرسنجی شبکه خبری ان بی سی در کاخ سفید حساسیت‌های بسیاری برانگیخته است.

نظرسنجی جدید نشان می‌دهد، از هر ۱۰ نفر، هفت نفر به توانایی بایدن برای مدیریت درگیری بین روسیه و اوکراین اعتماد کمی دارند و از هر ۱۰ نفر، هشت نفر نگران بودند که تنش‌ها منجر به قیمت بالاتر بنزین برای آمریکایی‌ها و همچنین منجر به جنگ هسته‌ای شود.

افزایش ادامه‌دار تورم در آمریکا و بالارفتن قیمت سوخت در این کشور به علت تحریم انرژی روسیه در پی بحران اوکراین، فشارها بر دولت بایدن را افزایش داده است.

به گزارش دویچه وله ناظران بر این باورند که روسیه در تلاش است در واکنش به تحریم‌های شدید کشورهای غربی به دلیل حمله به اوکراین، از صادرات انرژی به عنوان سلاح استفاده کند.

رئیس جمهوری آمریکا اما تاکید کرده است که ایالات متحده اجازه این کار را به پوتین نمی‌دهد و از هر امکانی برای مقابله با آن و بازگرداندن آرامش به بازار جهانی انرژی استفاده می‌کند.

در همین راستا کاخ سفید خبر داده است، با توجه به افزایش شدید بهای نفت خام در بازارهای جهانی در پی حمله روسیه به اوکراین، آمریکا بخشی از ذخایر استراتژیک نفت خود را آزاد می‌کند و قصد دارد طی شش ماه روزی یک میلیون بشکه نفت از ذخایر خود را عرضه کند.

این اقدام می‌تواند تا حدی به تعدیل قیمت‌ها منجر شود و به میزان محبوبیت بایدن بیفزاید اما به گزارش “تاگس‌شاو”،  وب‌سایت  کانال یک تلویزیون آلمان رخدادهای اخیر تنها دلیل کاسته شدن محبوبیت بایدن نیست. در این گزارش آمده است: «یکی دیگر از مهمترین دلایل بی اعتمادی به بایدن بحران افغانستان و عواقب آن است که به گفته بعضی جمهوری خواهان باعث ارائه چهره ضعیف از آمریکا و سواستفاده پوتین از آن شده است.»

حزب دموکرات ایالات متحده نگران است، این مسائل در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره در پاییز امسال به پیروزی جمهوری‌خواهان منجر شود.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا