اجتماعی

جاده‌ها همدست مرگ‌آفرین کرونا

جاده های ایران در نوروز ۱۴۰۱ و آغاز قرن جدید هم بوی مرگ می داد. جوری که روزانه بیش از ۴۱نفر در جاده های کشور جان باختند.

همدلی| روز ۴ فروردین مقامات پلیس راهور اعلام کردند که در ۸روز گذشته ۳۲۲نفر در جاده ها جانشان را از دست داده اند. تنها سه روز بعد، یعنی روز هفتم فروردین این آمار به ۴۸۶نفر رسید.

آمارهای حوادث جاده ای روز به روز افزایش پیدا کرد تا به مرز ۷۰۰نفر رسید. آخرین آمار در این زمینه، روز۱۲فروردین از سوی رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور اعلام شد.

در این روز، احمد شیرانی با اشاره به تلفات مرگبار جاده ای در ایام نوروز گفت: از ابتدای شروع طرح نوروزی در بیست و پنجم اسفند تا شب گذشته (۱۱فروردین) ۶۶۳نفر از هموطنان در تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست داده اند.به گفته شیرانی در این مدت ۹هزار ۴۰۷تصادف جرحی هم روی داده است. بدیهی است در روزهای آتی و تا زمان بازگشت مسافران نوروزی و همچنین مراسم ۱۳بدر، این آمار افزایش پیدا خواهد کرد،

آن گونه که شیروانی گفته، توجه نکردن به جلو با ۳۶درصد، رعایت نکردن حق تقدم با ۱۶درصد و ناتوانایی در کنترل وسیله نقلیه با ۱۵درصد بیشترین علت تصادف در تعطیلات نوروزی امسال بوده است.

آمار روبه رشد تصادفات جاده ای در نوروز امسال، از همان روزهای آغازین سال نو مورد توجه فرار گرفت، به نحوی که اخبار تصادفات و آمار مرگبار آن در این ایام به سر تیتر خبرها تبدیل شده و اخبار دیگر را تحت الشعاع قرار داده بود.

افزایش سفرهای نوروزی

محدودیت های سفر ناشی از کرونا در دو سال اخیر باعث افزایش سفرهای نوروزی در امسال شده بود. ان گونه مقامات انتظامی کشور گفته اند ۵۱درصد سفرهای نوروزی افزایش پیدا کرده است.

روز دهم فروردین سردار حسین اشتری، فرمانده کل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: بر اساس گزارش‌های دریافتی سفر‌های نوروزی امسال بین ۴۷ تا ۵۱درصد افزایش یافته است.

امیرمحمود غفاری،معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی نیز گفته از ۲۵اسفند سال گذشته تا ۱۰فروردین امسال در مجموع ۱۰میلیون و ۳۱۷هزار و ۸۱۴نفر سفر کرده‌اند که از این تعداد، چهار میلیون و ۶۷۴هزار و ۷۴۹نفر مسافر جاده‌ای داخلی و ۴۷۵هزار و ۲۱۵سفر جاده‌ای داخلی ثبت شده است.

سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا نیز گفته، در طرح نوروزی که از ۲۶اسفند شروع شده است تا دهم فروردین نزدیک به ۷۰میلیون تردد رفت و برگشت در سامانه‌های تردد شمار ثبت شده است.

همه ساله همزمان با افزایش سفرهای بین ‌شهری به مناسبت سال نو در ایران، میزان تصادف جاده‌ ای و تلفات انسانی نیز به طور قابل توجهی افزایش می‌ یابد. آمار اعلام شده توسط سازمان پزشکی قانونی در ایران نشان می‌ دهد که در نوروز پارسال (۱۴۰۰) حدود ۱۰۸۰نفر در تصادفات جاده‌ای در ایران جان خود را از دست داده‌اند؛ این رقم یک سال پیش از آن و در زمان محدودیت سفر ناشی از شیوع کرونا، ۵۳۴نفر بود.

ایران؛ مرگ‌بارترین کشورها در رانندگی

تصادف و حوادث مرگبار جاده ای در ایران مختص به ایام نوروز و تعطیلات سال نو خورشیدی نیست،ایران یکی از بالاترین آمار تصادفات جاده‌ای در جهان را دارد و همچنین یکی از مرگبارترین کشورهای منطقه در حوادث رانندگی است همین چند روز پیش کمال هادیانفر، رئیس پلیس راهور ناجا، اعلام کرد که سال گذشته ۱۱۷هزار نفر در تصادفات جاده‌ای کشته شده‌اند و ۳۶۰هزار نفر نیز مجروح شده‌اند.

به گفته این مقام ارشد پلیس، «۵هزار و ۲۰۰نقطه حادثه‌خیز» در ایران وجود دارد و «نزدیک به ۳۸.۵درصد از تصادفات در این نقاط حادثه‌خیز اتفاق می‌افتد.»

به تازگی حسین میرشفیع مشاور وزیر راه و شهرسازی ایران نیز گفته: «در سال ۱۴۰۰ شاهد افزایش ۱۰درصدی تلفات تصادفات جاده‌ای بودیم.»
بر اساس یک برآورد رسمی، در حد فاصل سال‌های ۹۰ تا ۹۸ به طور متوسط سالانه بیش از ۱۷هزار نفر در جاده‌های ایران کشته شده‌اند. بالاترین آمار تصادف جاده‌ای ایران در دو دهه اخیر مربوط به سال ۸۴ با ۲۷هزار کشته در سال بوده است.

مقصر تصادفات جاده ای در ایران کیست؟

داستان حوادث جاده ای در ایران، موضوع جدیدی نیست، سالانه هزاران ایرانی قربانی خودروهای بی کیفیت و جاده های غیراستاندارد کشور می شوند. اگرچه نمی توان خطای انسانی را در بروز حوادث جاده ای نادیده گرفت، اما خودروهای بی کیفیت به ویژه پراید که به قاتل جاده ها معروف است نفش بسزایی در حوادث مرگبار جاده ای دارند.

کیفیت و ایمنی خودروهای داخلی، مدت‌ هاست مورد نقد پلیس راهوز نیز قرار گفته است. در چندماه اخیر بارها سردار هادیانفر بی پروا به خودروسازان داخلی انتقاد کرده و مقصر اصلی تعداد بالای تصادفات در کشور را محصولات خودروسازان دانسته است.

در همین زمینه اخیرا رئیس پلیس راهور اعلام کرد: خودروهای ایرانی در تصادفات به جای محافظت از سرنشینان خودرو، آسیب و جراحات بیشتری به آن‌ها وارد می‌کنند. او به‌ویژه به طراحی ایربگ، ترمز و باک خودروهای داخلی نقد داشت و خودروسازان را به تغییر پلتفرم و دست‌بردن در قطر آلیاژ متهم کرد.

وضعیت فنی خودروها در تصادفات، سختان رئیس پلیس راهور را تایید می کند. در دی ماه پارسال وقوع یک تصادف زنجیره‌ای با ۶۰خودرو در در محور بهبهان-رامهرمز که کشته و زخمی هم برجای گذاشت، مثال روشنی از این ماجرا بود. به گفته رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کیسه‌هوای هیج خودروی ایرانی در این تصادف زنجیره‌ای مهیب باز نشد.

چند روز پیش و در تصادف پژو ۴۰۵ و پرشیا در نورآباد لرستان که باعث آتش‌سوزی دو خودرو و جان‌باختن هشت نفر شد، نیز کیفیت پایین خودروها حادثه مرگبار آفرید‌ گفته شد که در این حادثه، در خودروها باز نشده و در نهایت سرنشینان این خودروها زنده زنده در آتش سوختند.

زور مجلس به مافیای خودرو سازی نرسید

انتقاد به ایمنی و کیفیت خورروها که پیش تر از سوی مردم مطرح می شد، چند وقتی است از سوی پلیس و حتی شخص اول مملکت نیز مطرح شده است.

همین انتقادها باعث شد که مجلس ضمن تذکر به خودروسازان داخلی برای ارتقای کیفیت محصولات تولیدی خود، به ورود خودروهای خارجی نیز چراغ سبز نشان دهد.

مجلس در لایحه بودجه ۱۴۰۱ مصوب کرده بود در سال آینده خودروهای خارجی به کشور وارد شود. در این مصوبه دولت اجازه داشت تا سقف ۷۰‌هزار دستگاه خودروی سواری به کشور وارد کند.

روز ۱۲فروردین یک نماینده مجلس از وتو قانون مصوب مجلس در بودجه ۱۴۰۱ در خصوص واردات خودروهای سواری خبر داد. جلال رسیدی کوچی در توییتی نوشت: «حذف واردات خودروهای سواری در بودجه ۱۴۰۱ علی رغم مصوبه مجلس و تایید شورای نگهبان، چه کسانی پشت پرده می توانند قانون مصوب مجلس را بی ارزش و فراتر از آن عمل کنند؟…»

در این زمینه لطف الله سیاهکلی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز، دلیل مخالفت با واردات خودرو را عدم اجازه مافیا در این حوزه می‌داند، زیرا تنها چیزی که در خودروسازی دست و پای همه را بسته مافیا هستند که ثروت‌های نجومی را جابجا می کنند.

سید جعفر تشکری هاشمی، عضو شورای شهر تهران در واکنش به آمار تصادفات جاده اى نوروز ۱۴۰۱ در صفحه اینستاگرامش نوشت: در کشور ما به دلیل نبود رقابت در تولید و ساخت خودروهای بی کیفیت و همچنین جاده های ناامن سالانه بیش از ۱۷۰۰۰نفر جان خود را از دست می دهند و و ۲۰ تا ۳۰برابر این عدد مجروح و معلول که عمدتا از افراد فعال ۱۵ تا ۴۵سال جامعه هستند برجای می ماند. به عبارت دیگر تعداد کشته شدگان ما در حوادث رانندگی به عدد ۲۰ در هر ۱۰۰،۰۰۰نفر جمعیت می رسد و در طیف کشو‌رهای نا ایمن و پر حادثه قرار داریم.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا