بین‌المللی

زخمی شدن چهار نظامی آمریکایی در شمال شرق سوریه

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا “سنتکام” اعلام کرد چهار نظامی آمریکایی روز پنجشنبه در حمله موشکی به پایگاه محل استقرار نیروهای این کشور در شمال شرق سوریه زخمی شدند.

به گزارش روز جمعه تارنمای خبری “المشهد العربی”، سنتکام با صدور بیانیه ای افزود: این حمله موشکی دو ساختمان پشتیبانی در پایگاه مزبور واقع در استان دیرالزور موجود در اختیار نیروهای کرد دموکراتیک سوریه را هدف قرار داد.

بیانیه مزبور خاطرنشان کرد: چهار نظامی آمریکایی مصدوم در این حمله دچار جراحات سطحی و آسیب‌های مغزی شدند و هم اکنون تحت درمان قرار دارند.

سنتکام که بر فعالیت‌های آمریکا در سراسر خاورمیانه نظارت دارد، عامل این حمله را مشخص نکرد ولی اعلام کرد که این حادثه در دست بررسی است.

شبه‌ نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» وابسته به نظامیان تروریست آمریکایی به تازگی حمله به منازل غیر نظامیان در استان‌های رقه و الحسکه واقع در شمال و شمال شرق سوریه را افزایش داده‌اند.

از سوی دیگر جوانان سوری در مناطق تحت اشغال شبه نظامیان کرد از برنامه آنها برای سربازگیری اجباری ابراز نگرانی کردند.

دمشق روز چهارشنبه سوم فروردین متعهد شد از دولت آمریکا به دلیل جنایاتی که علیه سوریه مرتکب شده، شکایت کند.

وزارت امورخارجه سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد که دمشق حق خود را در شکایت از دولت آمریکا و مزدوران آن به خاطر جنایت‌هایی که در حق مردم سوریه انجام داده است، محفوظ می‌داند.

دولت دمشق از آمریکا خواست که به خاطر سیاست‌های خصمانه خود در قبال آسیب‌های زیادی که به این کشور وارد کرده است، مسؤولیت پذیر باشد.

دولت سوریه بارها تأکید کرده است که این شبه‌نظامیان و آمریکایی‌ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند و به حضور غیر قانونی آنان پایان خواهد داد.

با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه و ادامه کشتار مردم این کشور کردند.

طی سال‌های اخیر آمریکا در منطقه غرب آسیا به ویژه در سوریه بلای جان مردم و سارق منابع نفتی آن‌ها شده، اقدامی که پیش از این گروهک تروریستی داعش انجام داده است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا