بین‌المللی

تداوم سرقت نفت سوریه به دست اشغالگران آمریکایی

منابع سوری از تداوم سرقت نفت سوریه به دست اشغالگران آمریکایی خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سانا، منابع سوری اعلام کردند که نظامیان اشغالگر آمریکا امروز چند تانکر حامل نفتی سرقتی از سوریه را به عراق منتقل کردند.

منابع محلی در حومه الیعربیه به خبرنگار سانا گفتند: نیروهای اشغالگر آمریکا کاروانی متشکل از ۶۰ دستگاه خودرو از جمله شماری از کامیون ها و تانکر ها حامل نفت سرقتی را از سوریه خارج و از طریق گذرگاه غیرقانونی الولید وارد اراضی عراق کردند.

گفتنی است که با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی نظامی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه کردند.

مناطق تحت اشغال نیروهای آمریکایی و شبه نظامیان موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوریه» (قسد) تحت حمایت آن‌ها در الحسکه و دیگر مناطق شمالی سوریه، همواره شاهد اعتراضات شهروندان سوری به حضور اقدامات تروریستی اشغالگران و شبه نظامیان علیه ساکنان این مناطق است.

دولت سوریه بارها تاکید کرده است که این شبه نظامیان و آمریکایی‌ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند و حضور آنان غیر قانونی است.

سرقت نفت سوریه توسط نیروهای اشغالگر آمریکایی در حالی شدت یافته است که در پی تحولات اخیر روسیه و اوکراین و اعمال تحریم‌های گسترده علیه مسکو به عنوان صادر کننده عمده نفت و انرژی در جهان، بازار جهانی نفت تحت تاثیر قرار گرفته است و بهای نفت در بازارهای جهانی افزایش یافته است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا