بین‌المللی

چین: ناتو از انجام اقدامات برای بی‌ثباتی آسیا دست بردارد

وزارت امور خارجه چین سازمان پیمان همکاری آتلانتیک شمالی (ناتو) را به خودداری از تلاش برای بی ثباتی آسیا و جهان دعوت کرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه خبری «سی جی تی ان»، «ژائو لی جیان» سخنگوی وزارت امور خارجه چین طی مصاحبه مطبوعاتی در پاسخ به ادعای اخیر «ینس استولتنبرگ» دبیر کل ناتو درباره این که چین چالشی سیستماتیک برای امنیت ملی دموکراسی ها بوجود آورده است، خاطرنشان کرد:«ناتو همین حالا هم موجب آشوب در اروپا شده است. نباید تلاش کند همین کار را در آسیا و یا دیگر نقاط جهان انجام دهد.»

وی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه چین همواره بنیانگذار جهانی صلح آمیز بوده و در توسعه جهانی مشارکت کرده و حامی نظم بین المللی است و این کشور به توسعه و پیشرفت صلح آمیز خود ادامه خواهد داد، افزود: «توسعه و پیشرفت چین فرصتی برای کل جهان است و نه تهدیدی برای کسی.»

این مقام چینی گفت، ناتو باید از اشاعه اظهارات کذب و تحریک آمیز  علیه چین خودداری کند و رویکرد تقابلی اش را در ترسیم خطوط برپایه ایدئولوژی رها کند. چین به شدت از آنچه او اتهامات بی پایه و اساس ناتو علیه چین خواند ناخشنود است.

در پایان این گزارش آمده است، «ژائو لی جیان» گفت با توجه به اینکه ناتو سازمانی نظامی در حوزه آنلاتنیک شمالی است اما در منطقه آسیا-اقیانوسیه به تحریک مناقشات دامن می زند.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا