جوانان

نحوه تردد مشمولان غایب مقیم خارج از کشور

سازمان وظیفه عمومی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مشمولان غایب مقیم خارج از کشور که با ضوابط و مقررات تردد سال ۱۴۰۰ وارد کشور شده‌اند و شرایط تردد دارند، می‌توانند با مجوز تردد قبلی از کشور خارج شوند….

به گزارش ایرنا، سازمان وظیفه عمومی اعلام کرد: با توجه به تمدید مقررات تردد مشمولان غایب ایرانی مقیم خارج از کشور تا پایان سال ۱۴۰۵، مشمولانی که برابر مقررات سال ۱۴۰۰ وارد کشور شده‌اند و در طول سال گذشته حداکثر دو بار و به مدت کمتر از سه ماه در کشور توقف داشته‌اند، می‌توانند در سال جاری با مجوز تردد قبلی از کشور خارج شوند و ثبت مهر ۱۴۰۰ مانعی برای خروج این دسته از مشمولان نیست.

در ادامه این اطلاعیه می‌خوانید: با توجه به اطلاع‌رسانی‌های قبلی کلیه مشمولان غایب ایرانی مقیم خارج از کشور که سه سال در خارج از کشور اقامت داشته و وارد غیبت شده‌اند، می‌توانند تا پایان سال ۱۴۰۵ حداکثر دو بار در سال و در مجموع به مدت سه ماه به کشور تردد کنند. مشمولان مقیم خارج از کشور برای دریافت مجوز تردد باید به نمایندگی دولت جمهوری اسلامی ایران در کشور محل اقامت مراجعه و گذرنامه آنان پس از احراز شرایط، ممهور به مهر تردد با عنوان «اجازه تردد مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور» شود؛ همچنین لازم است در متن اجازه تردد به شماره و تاریخ ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح نیز استناد شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا