زحمتکشان

اتحاد مان چاره ساز است!

دوستان کارگر
با کوشش کارگران سندیکایی فلزکار و مکانیک وسندیکای کارگران نقاش و حمایت کارگران ، طرح دو فوریتی تعیین تکلیف اشخاصی که ده سال و کمتر حق بیمه پرداخت کرده‌اند، پس از اعمال اصلاحاتی در مجلس به تایید شورای نگهبان رسید…

کارگران کم سابقه می‌توانند با پرداخت پول به سازمان تامین اجتماعی و خرید کسر سابقه بیمه تا ۱۰ سال سابقه پرداخت بیمه، از مزایای بازنشستگی با دریافت ۱۰ روز مستمری و دسترسی رایگان به خدمات درمانی بهره‌مندشوند .
این طرح که به سود کارگران شاغل در کارگاههای کوچک وکارگران قرارداد موقت وسفید امضا بود در شورای نگهبان رد شد. کارگران سندیکایی با ارسال نامه ای در تاریخ ۶/۷/۱۳۹۲ به ریاست مجلس، شورای نگهبان،مجمع تشخیص مصلحت،۲ تن از نمایندگان مجلس، سازمان تامین اجتماعی،وزارت کار و خبرگزاری ایلنا، اعتراض خود را اعلام کرده خواستار تصویب طرح فوق شدند.این نامه از طرف ۷۴۴ کارگر شامل : کارگران فلزکارمکانیک ،کارگران نقاش،کارگران زن شاغل در کارگاهها،کارگران کارخانه پاکشوما،کارگران کارخانه طیوران ابزار شهرک صنعتی پرند،کارخانه تابان گستر پویا شهرک صنعتی نصیرآباد شهریار امضا شد. نا گفته نماند که ۲۰ درصد امضا های جمع آوری شده متعلق به کارگران زن شاغل در کارگاهها بوده است.
قابل ذکر است که برای اولین بار در جمع آوری طومار در ایران ۳۲ کارگر فلزکار و مکانیک با نوشتن شماره تلفن های خود به این طومار اعتباری خاص بخشیدند .
با آرزوی محکم تر شدن همبستگی کارگران ایران در دفاع از حقوق کارگری خود.
سندیکای کارگران فلزکار و مکانیک
هیات بازگشایی سندیکای کارگران نقاش و تزیینات

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا