جوانان

سرپرست دﺍنشگاه علامه: اختیار برداشتن تفکیک جنسیتی و دوربین‌های مداربسته را ندارم

سرپرست دﺍنشگاه علامه طباطبایی در گفت‎و‎گو با روزنامه آرمان از «بازگشت دو استاد اخراج شده و ۱۲ دانشجوی ستاره‌دار به این دانشگاه» خبر داده است. حسین سلیمی همچنین جمع آوری دوربین‌های مداربسته و لغو تفکیک جنسیتی را «خارج از اختیار خود» عنوان کرده است…

سرپرست دانشگاه علامه درباره بازگشت دانشجویان اخراجی به این روزنامه گفته است: «۲۱ الی ۲۲ نفر از دانشجوهای اخراجی و ستاره‌دار برای بازگشت به دانشگاه تا به حال مراجعه کرده‌اند که از این تعداد ۱۲ الی ۱۳ نفرشان به دانشگاه برگشته‌اند بقیه نیز به دلایل مسائلی غیر از نهاد دانشگاه هنوز به دانشگاه برنگشته‌اند».

حسین سلیمی همچنین درباره وضعیت استادان اخراج‌شده نیز گفته است که «۶ الی ۷ نفر از اساتید از دانشگاه اخراج شده بودند که دو نفراز آنها به کلاس‌های درس برگشته‌اند»، و شمار بیشتری استاد نیز بازنشسته شده بودند که «استادان بازنشسته به دانشگاه برمی‌گردند».

به نوشته این روزنامه، سرپرست دانشگاه علامه درباره “رشته‌های حذف شده از دانشگاه” نیز گفت که «حدود یک سال طول می‌کشد تا رشته‌های حذف شده برگردند، اما رشته‌هایی مانند مطالعات زنان و مطالعات فرهنگی در سطح کارشناسی ارشد سال دیگر دانشجو می‌گیرند».

روزنامه آرمان همچنین خبر داده است که حسین سلیمی روز دوشنبه در جلسه شنود و پاسخ خود با دانشجوان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی ضمن توضیحاتی درباره دوربین‌های مداربسته، تفکیک جنسیتی، بازگشت اساتید اخراجی و دانشجوهای ستاره‌دار گفت: «ایجاد تفکیک جنسیتی به شیوه کنونی در دانشگاه بخش‌نامه از بالا به دانشگاه است و باید در راستای رفع تفکیک‌ها ابتدا شورای‌عالی انقلاب فرهنگی این سیاست‌گذاری را تغییر دهد».

به نوشته این روزنامه، سرپرست دانشگاه علامه درباره «ورود به حریم خصوصی دانشجویان با استفاده از دوربین‌هایی که به داخل و خارج از محیط دانشگاه احاطه دارد» هم گفت: «جمع‌آوری دوربین‌های مداربسته در دانشکده‌ها جزو اختیارات من نیست، اما به دانشجوها اطمینان می‌دهم که برای شما از کانال دوربین‌ها دیگر مشکلی پیش نیاید».

سلیمی همچنین گفت که ۹۴ نفر «خارج از روال اداری آخر مدیریت سابق استخدام شدند»، اما از این تعداد دو سوم تقاضای خود را برای استخدام را لغو کرده‌اند، اما «۲۴ نفر از آنها استادیار هستند و با درخواست گروه‌های علمی وارد شده‌اند که اگر سال بعد نیز مورد تایید گروه قرار بگیرند می‌توانند به کارشان ادامه دهند».

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا