بین‌المللی

مخالفت سازمان ملل متحد با انتقال پناهجویان از انگلیس به آفریقا

سازمان ملل متحد اعلام کرد قاطعانه در برابر توافق انگلیس با رواندا که روز گذشته برای انتقال مهاجران غیرقانونی و پناهجویان از انگلیس به این کشور آفریقایی منتشر شد، می ایستد.

به گزارش روز جمعه ایرنا از خبرگزاری «فرانس پرس» آژانس پناهجویان سازمان ملل متحد “مخالفت شدید و نگرانی های خود” را در برابر توافقنامه ای که قرار است  میان دو کشور انگلیس و رواندا برای فرستادن مهاجران و پناهجویان از انگلیس به رواندا امضا شود، اعلام کرد  و لندن را به اجتناب از فرستادن این افراد فراخواند.

دولت انگلیس برای مقابله با روند فزاینده مهاجرت غیرقانونی به این کشور از مسیر پر خطر گذرگاه کانال مانش، درصدد انتقال افراد به کشور آفریقایی رواندا است تا در این مدت به اصطلاح به پرونده مهاجرتی آن‌ها رسیدگی کند.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس این اقدام را که ابعاد حقوقی آن چندان روشن نیست، در راستای مقابله با قاچاقچیان شرور دانسته که دریا را به گورستان مهاجران تبدیل کرده‌اند.

قرار بود دیروز جزئیات این طرح از سوی نخست وزیر انگلیس ارائه شود. همزمان «پریتی پتل » وزیر کشور انگلیس هم به رواندا سفر کرده  بود تا قرارداد این توافق را امضاء کند.

دولت انگلیس ادعا می‌کند که اگر در زمینه مهاجرت غیرقانونی از طریق کانال مانش تدبیری اندیشیده نشود، آمار مهاجرت از این مسیر روزانه به یک هزار نفر می‌رسد. بر اساس گزارش‌های منتشر شده سال گذشته، ۲۸ هزار و ۵۲۶ نفر از کانال مانش با قایق‌های کوچک عبور کرده‌اند. این رقم در سال ۲۰۲۰، ۸ هزار و ۴۰۴ نفر بود.

انگلیس پس از خروج از اتحادیه اروپا با افزایش ورود غیرقانونی مهاجران از طریق کانال مانش به این کشور روبرو بوده و به دنبال راهکارهای متفاوتی برای مقابله با این معضل بوده است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا