بین‌المللی

تظاهرات اردنی‌ها مقابل سفارت اسرائیل در امان

جمعی از اردنی‌ها عصر جمعه با تجمع در نزدیکی سفارت اسرائیل در شهر امان، همبستگی خود را با فلسطینی‌ها و مخالفتشان با یورش‌های اسرائیلی‌ها به مسجد الاقصی اعلام کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، اردنی‌هایی که در نزدیکی ساختمان سفارت اسرائیل در امان تجمع کرده بودند، ضمن سر دادن شعارهایی در مخالفت با عادی‌سازی و وجود سفارت اسرائیل در خاک این کشور، از فلسطینی‌ها خواستند علیه اسرائیل انقلابی را آغاز کنند که آرام نگیرد.

همچنین آنها با شعارهای خود بر مخالفتشان با طرح عادی‌سازی با اسرائیل و نیز اقدامات این رژیم در مسجد الاقصی و همبستگی‌شان با ساکنان بیت‌المقدس تاکید کردند.

ساعات اولیه صبح روز جمعه در پی یورش سربازان اسرائیلی به مسجد الاقصی، درگیری‌های شدیدی میان آنها و نمازگزاران فلسطینی شکل گرفتند.

سربازان اسرائیلی پس از بازداشت حدود ۴۰۰ جوان فلسطینی و انتقال آنها به مراکز پلیس شهر بیت‌المقدس، از صحن‌های مسجد الاقصی عقب‌نشینی کردند و در ادامه درب‌های مسجد الاقصی به روی هزاران نمازگزاری که از سراسر اراضی فلسطینی و داخل خط سبز آمده بودند، برای اقامه دومین نماز جمعه ماه رمضان بازگشایی شد.

طبق آمار هلال اجمر فلسطین، کادر این نهاد روز جمعه به ۲۲۴ زخمی در سراسر فلسطین خدمات درمانی ارائه کردند.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا