حقوق بشر

دادگاه تجدید نظر؛ مهدی فتحی به ۸ سال حبس محکوم شد

روز پنجشنبه ۱ اردیبهشت، مهدی فتحی فعال صنفی معلمان استان فارس، توسط دادگاه تجدید نظر این استان به ۸ سال حبس و ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال زندان در خصوص او قابل اجرا است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شورای هماهنگی و تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، مهدی فتحی فعال صنفی معلمان استان فارس به ۸ سال زندان محکوم شد.

بر اساس این حکم که روز پنجشنبه ۱ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ توسط دادگاه تجدید نظر استان فارس صادر و به وی ابلاغ شده است، آقای فتحی از بابت اتهامات اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور، تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبر و بنیانگذار جمهوری اسلامی، مجموعا به هشت سال حبس، ابطال گذرنامه و ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال زندان در خصوص او قابل اجرا است.

در اواسط اسفندماه سال ۱۴۰۰، مهدی فتحی در مرحله بدوی دادگاه از بابت اتهاماتی از این جمله، به ۱۲ سال حبس، دو سال تبعید به گرمسار، دو سال ممنوع‌الخروجی و دو سال ابطال گذرنامه محکوم شده بود.

روز گذشته شماری از معلمان در بسیاری از شهرهای کشور دست به تجمع اعتراضی زدند؛ آنها در این تجمع پرونده سازی علیه فعالان صنفی را محکوم و آزادی معلمان زندانی را از جمله مطالبات نادیده گرفته شده خود عنوان کردند.

مهدی فتحی معلم تاریخ و فعال صنفی معلمان استان فارس است که از نارسایی قلبی رنج می برد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا