گوناگون

تیراندازی به خودروی فرمانده تیپ ۱۱۰ سپاه در سیستان و بلوچستان

در حمله به خودروی حسین الماسی فرمانده تیپ ۱۱۰ سلمان فارسی استان سیستان و بلوچستان محافظ او کشته شد. جزییات امر روشن نیست ولی رسانه‌های داخلی حمله را “تروریستی” دانسته و حال فرمانده ارشد سپاه را “مساعد” گزارش کرده‌اند….

خبرگزاری‌ مهر صبح  شنبه ۳ اردیبهشت از “حمله تروریستی” به خودروی سردار حسین الماسی، فرمانده تیپ ۱۱۰ سلمان فارسی سیستان و بلوچستان خبر داد.

بنا بر این خبر، حمله از سوی خودرویی حامل چهار سرنشین انجام گرفته و محمود آبسالان، محافظ این فرمانده ارشد سپاه  کشته شده است. محمود آبسالان فرزند سردار پرویز آبسالان جانشین سپاه سلمان فارسی استان سیستان و بلوچستان است. به نقل از مهر، حال این فرمانده سپاه مساعد است.

تسنیم خبرگزاری نزدیک به سپاه هم گزارش داده که محافظ الماسی در محل ایست و بازرسی نیروهای امنیتی بسیج در منطقه تأمین اجتماعی در ورودی زاهدان کشته شده است. تسنیم بدون ذکر جزییات نوشت: «با عکس‌العمل به‌موقع تیم عملیات سپاه، هر چهار سرنشین خودروی ضارب دستگیر شدند.»

خبرگزاری فارس از ضاربان به عنوان “اشرار مسلح”  نام برده است.

گروه رسانه‌ای “حال‌وش” که در حوزه مسائل استان سیستان و بلوچستان و مسائل “اهل سنت و اقلیت‌های قومی-ملی” ایران فعالیت می‌کند، در توییتی اعلام کرده که حمله به حسین الماسی از طرف “افراد مسلح ناشناس” انجام گرفته است.

کانال خبری موسوم به “رصد بلوچستان” نیز گزارش داده است که سپاه پاسداران به کلیه نیروهای خود در  زاهدان و حومه اعلام آماده‌باش داده و مسیرهای ورودی و خروجی شهر زاهدان را بسته است.

این کانال نوشته است که حسین الماسی در بیمارستان “نبی اکرم” زاهدان بستری است و پزشکان از زنده ماندن او “ابراز ناامیدی” کرده‌اند.

رصد بلوچستان افزوده که پس از تیراندازی به خوردوی حسین الماسی، نیروهای سپاه بازداشت‌های گسترده‌ای در سطح شهر زاهدان انجام دادند.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری سیستان و بلوچستان  گفته است اقدامات اطلاعاتی و تحقیقاتی در حال انجام است.

رسانه‌های ایران درباره هویت عاملان این حمله توضیحات بیشتری نداده‌اند. هیچ گروهی نیز تا کنون مسئولیت این حمله را رسما بر عهده نگرفته است.

تیپ سلمان مهم ترین تیپ منطقه‌ای قرارگاه قدس سپاه پاسداران به شمار می‌رود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا